•  

Полтавська родина напередодні Нового року перетворюється на добрих чарівників для кількох сотень дітей

440
Полтавська родина напередодні Нового року перетворюється на добрих чарівників для кількох сотень дітей

Наталія та Іван Чабани – подружжя, яке вже протягом десяти років напередодні новорічних свят влаштовує справжнісіньке свято для діток Полтави. Свою благодійну акцію вони назвали «Дід Мороз іде до дітей».

Наталія і Іван – це звичайнісінька полтавська родина, яка десять років тому, замість того, щоб витратити гроші на гучне святкування Нового Року, вирішила придбати на них подарунки для малечі і роздавала їх просто неба в центрі міста. Вже в наступному році, до збору подарунків і іграшок для малечі долучилися рідні, друзі, колеги і просто небайдужі містяни, розповів Іван Чабан. Гроші благодійники не збирають, а просять приносити лише готові подарунки. Це можуть бути солодощі, іграшки, книжки, канцтовари, а також одяг та взуття. Адже в багатьох дітей, яких вони вітають зі святами, немає найнеобхідніших речей. Іван власними руками лагодить іграшки, якщо це потрібно, а Наталя доводить до ладу принесений одяг для малечі.

В минулому році Дід Мороз зі Снігуронькою відвідали близько 90 сімей, а подарунки отримали 303 дитини! Чабани вирішили приділити увагу найбіднішим родинам, в яких є маленькі діти. Відвідують «чарівники» і лікарні, де лежать хворі дітки. Інформацію про малозабезпечених дітей Наталія з Іваном отримують від соціальних педагогів у школах міста, у священників, які знають, кому з прихожан потрібна допомога, а також у друзів чи знайомих. Адже багато родин, які живуть за межею бідності не завжди стоять на відповідному обліку в соціальних службах.

Наталія зізнається, що за ці роки безкорисливої допомоги дітям у них з’явилися добрі помічники, які теж в костюмах Діда Мороза та Снігуроньки вітають дітей. Адже самостійно привітати таку кількість малечі за 3-4 дні практично неможливо. Тож щороку на «маршрути доброти» виходять три-чотири пари Дідів Морозів зі Снігуроньками. З їх роллю чудово справляються друзі та товариші родини.

За ці десять років, коли Наталія з Іваном вітають діток, їм довелося пережити чимало емоцій, які неможна ні з чим порівняти. Волонтери бачили чимало життєвих історій, які не можуть залишити байдужим – це і діти, батьки яких крім оковитої нічого більше не бачать, це і малеча, яку рідні покинули напризволяще, це сотні сумних очей, але це і тисячі посмішок, які діти щиро дарують добрим чарівникам.

Свою благодійну акцію Чабани планують подовжувати і в наступному році, адже вони дарують дітям не просто подарунки чи цукерки, вони дарують їм казку і віру в диво!

Марина Левчук

Коментарі