•  

Полтавська влада думає, що робити з півтора тисячами демобілізованих, які повернуться вже до квітня

2750
Полтавська влада думає, що робити з півтора тисячами демобілізованих, які повернуться вже до квітня

1344 військових з Полтавської області будуть демобілізовані з зони АТО у першу хвилю, яка запланована на березень-квітень. Всі вони, коли повернуться додому, потребуватимуть допомоги і особливої уваги.

За попередніми даними військового комісаріату Полтавської області, орієнтовна кількість військовослужбовців, які підлягатимуть демобілізації в березні-травні 2015 року, становить 1344 особи.

Про їх реабілітацію та соціальний захист уже задумалася місцева вдала. В Полтавській облдержадміністрації провели спеціальну розширену колегію з цих проблем.

Поки-що чиновникам за свою підтримку особливих подяк від вояків очікувати не доводиться. Зробили відверто мало.

За даними, які навела перший заступник директора Департаменту праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Ніна Черняк статус учасника бойових дій на сьогодні в області отримали тільки 93 особи, які брали участь в антитерористичній операції.

Статус передбачає пільги: 75-відсоткову знижку на оплату ЖКГ, половинну вартість послуг зв’язку та право на відшкодування за проїзд. Тому, вочевидь, військові очікуватимуть від чиновників розторопнішої швидкості оформлення.

Більшою проблемою ніж в інших містах України в Полтаві лишається видача земельних ділянок учасникам АТО. Жоден з них поки-що не отримав наділу в обласному центрі, через гальмування в мерії і регіональному відділенні Держкомзему, на що бійці неодноразово скаржилися. На минулій сесій міськради мера міста від тумаків ледь врятувала охорона – коли кілька бійців, що повернулися напередодні, запідозрили Олександра Мамая в зриві виділення землі.

Коментарі