•  

Полтавське відділення АМКУ відзвітувалось з свою роботу в цьому році

220
Полтавське відділення АМКУ відзвітувалось з свою роботу в цьому році

Сьогодні, 25 грудня 2014 року в ОКІА «Новини Полтавщини» відбулась прес-конференція голови Полтавського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України Володимира Оніщенка, на якій були представлені журналістам результати досліджень на регіональних ринках, розслідувань у справах, вжиття комплексних заходів територіальним відділенням при виявленні та припиненні порушень конкурентного законодавства як з боку суб’єктів господарювання, так і з боку органів влади, місцевого самоврядування, органів адміністративно-господарського управляння та контролю.

Володимир Оніщенко зазначив, що в непростий для країни і для територіального відділення час спеціалісти відділення наполегливою працею підтримували здорову конкуренцію на товарних ринках та сприяли її розвитку в регіоні, а саме:

У 2014 році Полтавським обласним територіальним відділенням АМКУ отримано від фізичних, юридичних осіб, правоохоронних органів 200 заяв щодо недотримання суб’єктами господарювання області конкурентного законодавства. Розглянуто 190 заяв (в тому числі і заяви минулого року). За результатами ретельного дослідження по заявах спеціалістами відділення за поточний період розпочато 48 справ. 13 заяв направлені в інші державні органи для розгляду за належністю.

Розглянуто 217 справ, з яких 49 справ закриті без прийняття рішення по суті за результатами виконання рекомендацій в ході розгляду справ, 10 справ закриті в порядку статті 49 ЗУ «ЕК». Припинено 193 порушення конкурентного законодавства, накладено штрафів на порушників на суму 2 822,283 тис. грн. Сплачено до державного бюджету за зазначений період – 1628,610 тис. грн.

Економічний ефект припинення порушень для юридичних та фізичних осіб складає 17 864,955 тис. грн. на ринках:

-молока – 17 711,844 тис. грн.

-ЖКП – 153,111 тис. грн.

Встановлена та відшкодована шкода, заподіяна внаслідок виявлення та припинення порушень законодавства про захист економічної конкуренції на ринках ЖКП та постачання електричної енергії, складає 805,140 тис. грн.

Також, Володимир Оніщенко поділився з журналістами планами щодо створення в області здорової конкуренції на ринку роздрібної реалізації лікарських засобів та відповів на запитання.

«Журналіст – це провідник актуальної інформації між владою та суспільством. І ця робота дуже корисна для розвитку чесної конкуренції та захисту прав споживачів у всіх сферах», - висловив свою думку голова територіального відділення Володимир Оніщенко та привітав присутніх з наступаючими святами.

Коментарі