•  

​Полтавське відділення АМКУ виграло суд у однієї з комунальних установ Полтавської обласної ради

1210
​Полтавське відділення АМКУ виграло суд у однієї з комунальних установ Полтавської обласної ради


16 грудня поточного року Вищий господарський суд України своєю постановою задовольнив касаційну скаргу Полтавського обласного територіального відділення антимонопольного комітету України.

У березні 2014 року адміністративна колегія Полтавського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України визнало дії Комунальної Установи «Центр фінансово – статистичного аналізу та матеріально – технічного забезпечення освітніх закладів» Полтавської обласної ради антиконкурентними діями органу адміністративно-господарського управління та контролю щодо допущення до участі у процедурі відкритих торгів, очікуваною вартістю 6 600 000,00 грн., на закупівлю машин обчислювальних, частин та приладдя до них пропозицій, що надійшли від ТОВ «БМС Техно» та ТОВ «Фолгат ФТК», які не відповідали вимогам замовника. Завдяки цьому вказані учасники здобули можливість бути допущеними до участі у відкритих торгах не завдяки власним досягненням, а внаслідок дій Замовника, які не відповідають вимогам чинного законодавства, чим спотворено основні принципи конкуренції.

В зв’язку з наведеним, відділення зобов’язало Центр в 15-денний строк з дня одержання рішення провести заходи, спрямовані на запобігання порушення конкурентного законодавства.

Зазначена комунальна установа не погодилась з рішенням адмінколегії та оскаржила його у судовому порядку.

Вищий господарський суд України, розглянувши касаційну скаргу територіального відділення, надав належну правову оцінку встановленим територіальним відділенням за справою обставинам та дійшов висновку про наявність у діях Центру ознак складу правопорушень конкурентного законодавства.

«Постанова Вищого господарського суду України фактично підтвердила заборону для органів адміністративного-господарського управління та контролю (замовників торгів) вчиняти будь-які неправомірні дії, які могли мати негативний вплив на конкуренцію», - зазначив голова територіального відділення Володимир Оніщенко.

Коментарі