•  

Полтавські бійці добровольчого батальйону «Азов» розповіли про настрої серед місцевого населення Маріуполя

11660
Полтавські бійці добровольчого батальйону «Азов» розповіли про настрої серед місцевого населення Маріуполя

У понеділок, 22 вересня, у Полтавській облдержадміністрації відбулася прес-конференція з полтавськими бійцями добровольчого батальйону «Азов» Анатолієм Ханком, Юліаном Матвійчуком та Андрієм Олефіренком.

Бійці розповіли про настрій серед місцевого населення Маріуполя, оскільки там вони перебували тривалий час. Вони бачили безпосередньо трансформацію людей, які з самого початку відносилися до українських військових з осторогою, та з кожним днем місцеві мешканці потроху почали довіряти силовикам.

«Дивлячись на події, які відбувалися у великих містах: Донецьку, Луганську, де влада була зосереджена у руках «ДНР» та «ЛНР», російських окупантів, то у Маріуполі люди бачили, що у них все не так, як там, на окупованих територіях. Місцеві мешканці розуміли, що у них не викрадають людей, не грабують посеред дня, є світло, газ. Вони відчували цю різницю й всіма можливими методами підтримували нас на основній базі», - розповів боєць добровольчого батальйону «Азов» Анатолій Ханко.

За словами добровольця, маріупольці по максимуму допомагали батальйону харчуванням, пальним, автомобілями. Інколи навіть приходили і підтримували морально, підбадьорювали. Більша частина населення Маріуполя підтримує саме українську армію, окрім тих людей, які мають певного роду асоціальний елемент, не обізнані в ситуації, що склалася на Донбасі.

«Місцеві мешканці дуже близько знайомі з тими містами, які окупували ДНРівці. А це тому, що багато жителів з захоплених міст переїхали до Маріуполя і розповідають як саме проходить життя в окупованих містах. Ми відвідували біженців з Донецька, Макіївки на заходах, то жінки підходили до нас і благали звільнити їх від покидьків, які захопили їхні міста»,- поділився боєць «Азову» Андрій Олефіренко.

Андрій Олефіренко зазначив, що населення Маріуполя дуже перелякане, у своїй більшості, категорично не хоче приходу ніяких загарбників ні російських, ні ДНРівських. Їх цілком влаштовує українська влада.

Коментарі