•  

Полтавські діти з аутизмом отримали шанс на сучасну європейську допомогу. За них треба лише проголосувати

1650
Полтавські діти з аутизмом отримали шанс на сучасну європейську допомогу. За них треба лише проголосувати

Вибороти запровадження сучасного методу лікування коштом Європи вітчизняним дітям з особливими потребами може допомогти кожен. Передає «Місто».

Полтавська медик Ольга Полив'яна з кількома колегами практично самотужки запроваджують в українській психіатричній лікарні сучасний метод, який дає дітям з особливими потребами шанс вести повноцінне життя в суспільстві в майбутньому.

Лікарі з маленькими пацієнтами вирощують квіти, садять город, створили ставок з рибками, доглядають з тваринами. Процедури на свіжому повітрі.

Для дітей з розладами спектру аутизму, з вадами розвитку, порушеннями сенсорного сприйняття, з відставаннями психічного розвитку такі види терапії дають суттєву допомогу – дійшли до висновку лікарі в Полтаві.

Мовою сучасної медицини це називається – високоспеціалізована допомога. Вітчизняним лікарям, які практично самі на голому ентузіазмі прийшли до того ж, що й науково-лікувальні центри в Європі, не вистачає елементарного – обладнання.

Європейці можуть допомогти грантом.

Так з’явився шанс перетворити на повноцінний проект лікування початкові спроби допомогти дітям з особливими потребами хоча б на трохи більше ніж дозволяють звичайні засоби.

«Ми з дітками займалися на свіжому повітрі, вирощували яблука, які потім використовували взимку як сушку – варили компот із них. І цей проект був звичайною роботою нашого відділення. Ми вже робили це, просто не називали це словом «проект» - каже завідуюча дитячим відділенням Ольга Полив'яна.

Ольга уже пройшла майже весь важкий шлях до перемоги в конкурсі лікарень світу. Здобула увагу тамтешньої медичної спільноти і пройшла експертний відбір.

Її проект допомоги таким дітям дуже близький до визнання кращим серед семи країн. Зараз лікарка в трійці лідерів – її суперники з Португалії і Франції.

«У наших планах – створення зоологічної кімнати, зимового саду. Бо ми зрозуміли, наскільки важливо з дітками займатися серед рослин, серед тваринок. А не просто в голих стінах лікарні, де вони почувають себе не завжди комфортно. І не завжди охоче розкриваються. Все ж таки з дітками простіше у формі гри, – вони швидше йдуть на контакт і швидше лікуються» - каже завідуюча дитячим відділенням Ольга Полив'яна.

Щоб європейці профінансували це – потрібні голоси. На завершальному етапі переможець обирається через Інтернет відкритим голосуванням всіх, кого бентежить біль таких дітей в своїй країні.

Як з’ясувалось, Полтавська клінічна психіатрична лікарня іде до цього вже рік. Минулої весни взялися здобути недержавні кошти і спробувати виграти Соціально-економічний грант під патронатом Інституту Франції.

На жаль інформація про проект полтавки з’явилася нещодавно. Часу в українських дітей вкрай мало. Голосування на terredefemmes.org закінчується вже до завтра. Лишаються лічені години.

Максим Кондратенко

Коментарі