•  

Полтавські дитячі лікарні отримали вакцину проти дифтерії, коклюшу, правцю та поліомієліту

440
Полтавські дитячі лікарні отримали вакцину проти дифтерії, коклюшу, правцю та поліомієліту

Полтавські лікарні отримали вакцини проти дифтерії, коклюшу, правцю та поліомієліту, на які мами полтавських дітей очікували з лютого.

Про це повідомила Наталія Кінаш, головний лікар Полтавської обласної дитячої клінічної лікарні.

«У нас з’явилася вакцина «Інфанрикс» (Бельгія) для профілактики дифтерії, коклюшу та правця. З’явилася також вакцина для профілактики поліомієліту»,- розповіла головний лікар.

Вона також додала, що вакцини вже відправили у райони Полтавської області в кількості, що пропорційна заявкам. Для проведення щеплень вже можна звертатися до сімейного лікаря або дільничного педіатра за місцем проживання.

А от вакцини «Пентаксім», яка захищає від 5 захворювань: дифтерії, коклюшу, правцю, поліомієліту та гемофільної інфекції, поки що немає. Відсутня також вакцина БЦЖ для профілактики туберкульозу, - розповіла Наталія Кінаш.

За її даними певна кількість вакцини БЦЖ є на складі, але вона має заборону на використання, адже ще не пройшла перереєстрацію на території України.

«У період відсутності вакцин у лікарнях батьки за власним бажанням могли купувати їх в аптечній мережі або ж пропускали вакцинацію, порушуючи графік щеплення. Це допустимо і безпечно для дитини. Графік щеплення при появі необхідної вакцини можна відновити»,- запевнила головний лікар.

Аліна Бондар

"Останній Бастіон"

Коментарі