•  

Полтавські дитячи майданчики поступово захоплюють бур’ян та амброзія

440

Полтавці почали скаржитись у Facebook на занедбаність дитячого майданчику по бульвару Коновальця, 2 (навпроти ТЦ «Паровоз»). Як зазначає Тетяна Силенко, 80% дитячих гойдалок зламані, а територія майданчику заросла бур’янами. Полтавці певні, що винні комунальники.

https://www.facebook.com/groups/vpoltave/permalink/1832592763522874/?__tn__=-R

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=2039290076141682&set=pcb.1831460843636066&type=3&theater&ifg=1

Деякі з рослин на фото схожі на небезпечну амброзію. Аби впевнитись у цьому, ми запитали одного з агротехнологів, що за рослини захоплюють дитячий майданчик.

«Рослини, представлені на фотографіях – це біла лобода та амброзія полинолиста. Ці рослини є типовими для нашого регіону, проте, зазвичай, частіше зустрічаються на городах та біля пасовищ. Якщо лобода біла не несе небезпеки здоров’ю людини, а лише заважає сільському господарству. То амброзія, може спричинити сильну алергію та стати причиною розвитку бронхіальної астми. Амброзія є дуже сильним алергеном, особливо для дітей. Рослину віднесено до групи карантинних бур’янів, з якими прийнято боротись за допомогою гербіцидів та інших хімічних речовин. Основною проблемою є невибагливість амброзії та її розмноження насінням, через що вивести рослину буває вкрай складно», – розповідає Станіслав Рядно.

Нагадаємо, на сесії Полтавської міськради було розглянуто проект «Про внесення змін до Програми з ліквідації амброзії полинолистої на території м. Полтава на 2017-2021 рр»., згідно з яким з міського бюджету щорічно виділятимуть 4,5 млн грн на боротьбу з амброзією. У 2017 на фінансування цієї програми виділили 500 тисяч гривень.

У липні 2018 КП «Декоративні культури» витратила 2 750 000 грн на закупівлю 100 тисяч літрів для боротьби з амброзією. До того ж у тендерній документації була спеціально прописана умова, що препарат має бути готовий до використання і не містити гербіциди, аби засіб був безпечний для людей. Всі інші кошти, що залишились після закупівлі повинні були спрямувати на організаційно-просвітницькі та практичні заходи в рамках програми.

https://prozorro.gov.ua/tender/UA-2018-06-07-000738-b

Де саме комунальники планують використати цей засіб – невідомо. КП «Декоративні культури» не складало мапи з позначками вогнищ розповсюдження амброзії. Чи увійде дитячий майданчик по бульвару Коновальця, 2 до цього переліку – невідомо.

Натомість, на думку деяких містян, сподіватись не комунальників – марно. Вони радять батькам самим зайнятись облаштуванням дитячого майданчику.

Коментарі