•  

Полтавські дорожники ведуть цілодобове чергування. Попри недофінансуваня

1320
Полтавські дорожники ведуть цілодобове чергування. Попри недофінансуваня

Начальник Служби Автомобільних доріг у Полтавській області Дмитро Кобченко ексклюзивно для «Останнього Бастіону» розповів, як сьогодні полтавські дорожники борються з ожеледицею і ямами:

В цілому у нас на теренах області 8900 кілометрів автомобільних доріг. Які на сьогодні класифікуються на дороги державного значення і місцевого значення. Державних – 23014 кілометрів. Решта – місцевого значення. В зв’язку з тим, що кожного рокуу нас іде недофінансування галузі основний акцент ми робимо на дорогах державного значення. Чому саме – тут різні мотивації. Перша це те, що це основні артерії не тільки Полтавської області а і України. Наприклад Київ-Харків-Довжанський. І особливо тут має значення потік транспорту, він більший.Ми акцентуємо свою увагу на виконанні робіт, незалежно від кваліфікації, але в першу чергу – дороги державного значення.

Згідно з договором про експлуатаційне утримання, який укладений між Службою автомобільних доріг та ДП Полтавським облавтодором,виконавцем робіт по ліквідації слизкості, снігових заметів є ДП Полтавський Облавтодор. В ДП Полтавський облавтодор на сьогодні налічується 900 людей. Маємо дійсно розгалужену систему. В кожному районному центрі є підрозділ Полтавського облавтодору. На сьогодні Служба автомобільних доріг спільно з ДП Полтавський облавтодор вела постійне цілодобове чергування. В кожному районному центрі чергують два механізми – один піскорозкидач, один навантажувач. Пальне на сьогодні є. В кількості 40 000 літрів дизеля і 6 000 літрів бензину. На скільки часу це вистачить – все залежить від складності погодних умов. Але якщо провести аналіз нашої роботи цьогорічний, коли 18 листопада у нас були снігопади, ожеледиця потім на минулих вихідних у нас був снігопад з п’ятниці на неділю, то ми витрачали від 2,5 до 3 тисяч літрів за добу. І суміші близько 1000-1200 кілограмів за добу. Але це ми ще не задіювали важку техніку – там у нас іде витрати до 10 тон. Тобто на даний час резерви пального дають нам змогу сказати, що до ліквідації снігових заметів і негод ми готові. І також у нас є на сьогодні заготовлені протиожеледні матеріали. Протиожеледні матеріали ми розділяємо на дві складових – це чиста сіль і протиожеледна суміш, пісок. Ними ми заготовлені від потреби на сто відсотків.

Проблеми на сьогодні всі у тому що не стало фінансування. На сьогодні Облавтодором виконано робіт на близько на 20 мільойнів. А Служба автомобільних доріг їх не може оплатити і прийняти через проблеми з Мінфіном і Казначейською службою. Це все призводить до того що на сьогодні є заборгованість з заробітної плати. Нестала робота казначейської служби та Міністерства фінансів призводить до несвоєчасної виплати заробітної плати, несвоєчасного ремонту техніки. Потрібні гума, акумулятори, ножі. До речі середній вік нашої техніку від 17 до 30 років. А не оновлювалася вона останні 5 років. З винятком 3-4 КаМАЗів. Але не зважаючи на це все рівно ми вживаємо заходів і виплачуємо заробітну плату. Вчора отримали, за останні два місяці була виплачена заборгованість по заробітній платі за серпень, вересень і жовтень.

Я вважаю – честь і хвала тим керівникам і безпосередньо працівникам які на сьогодні працюють на місцях. Великі їм слова вдячності. Тому-що в таких умовах недофінансування працювати дуже складно. Кожен водій кожен механізатор тільки завдячуючи своєму досвіду роботи та можливо десь відчуттю патріотизму, захисту учасників дорожнього руху, він розуміє що йому треба якось відремонтуватись і виїхати, тобто люди працюють.

На сьогодні дуже багато образливих слів лунає на адресу дорожників. Але я, як дорожник, вважаю що вони в більшості випадків безпідставні. Якщо на початку року про нас забуває держава щодо виділення коштів. А протягом року ми учасники дорожнього руху спостерігаємо ту ж саму ямковість, десь можливо непофарбовані зупинки, знаки, але ми працюємо в рамках виділених нам лімітів. Дев’ять відсотків від потреби. І кожного року цей рівень все зменшується і зменшується. Я особисто дякую своїм працівникам, які працюють на районах. Зрозуміло, що не всім не так гарно як би хотілося. Але в умовах заборгованості по зарплаті… в умовах реорганізації.

Більшість водіїв ображаються коли бачать що дорожники виконують роботи в дощ або сніг. Є таке поняття як аварійна ямковість. Це коли яма, безпосередньо вибоїна, перевищує певні критерії. 4 сантиметри для державних доріг і 6 для місцевих. Буває таке трапляється, що 3-4 дні ідуть опади, але ми бачимо і знаємо, що якщоось цю яму зараз не зробити то через 4 дні вона буде таких розмірів, що якщо туди в’їде автобус або легковий транспортний засіб то буде халепа – колесо відірве, можливе перекидання – у нас є такі випадки. Тому ми вимушені виконувати роботи під час опадів. На сьогодні у нас є матеріали, є ремонтери. Згідно до державних будівельних норм ми будемо виконувати аварійний ремонт, для того щоб забезпечити безпеку руху.

Те, що стосується наприклад термінів ліквідації слизкості, снігових заметів, то терміни також встановлені. В нас відпрацьований такий от механізм. В нас підписані графіки посипки і ліквідації слизкості на дорогах державного і місцевого значення. Ці графіки затверджені Держатоінспекцією. Ннаприклад є у філії один чи два піскорозкидача. Він неможе одночасно виїхати і забезпечити ліквідацію слизкості протягом 20 хвилин на всіх 300 кілометрах. Тому кожен начальник філії знає що в першу чергу вони обробляють дороги державного значення. Для ліквідації слизкості на дорогах державного значення нам дається від 2 до 8 годин після завершення опадів. Якщо опади продовжуються – то, пробачте, може бути і слизкість і все інше. А на дорогах місцевого значення, уже інший показник, про який ми не хочемо говорити, тому-що у зв’язку з недофінансуванням ми його не дотримуємось. Тобто там на сьогодні проїзд забезпечений, але в умовах слизкості. Але що ми робимо на дорогах місцевого значення – ми обробляємо складні ділянки. Тобто спуски, підйоми, круті віражі – це ми обробляємо протиожеледними матеріалами.

Маємо потужно техніку для снігоочищення вразі снігу.. Є чотири роторних снігоочищувачі з відкиданням на сто метрів. Допомагаємо іншим областям. Минулого року – Дніпропетровській, близько двох тижнів там працювали, позаминулого – Київській. Полтавська техніка входить до Київського загону і може в разі негоди залучатися до роботи в інших областях, там наші автогрейдери і ротор.

Коли техніці стільки років то немає гарантії що вона виїхала і заїде. Тому хотілося б щоб на дорожників звертали увагу. Не в першу чергу. Але щоб не стояли останніми.

Коментарі