•  

Полтавські фахівці виступили експертами на круглому столі Мін’юсту України

1240
Полтавські фахівці виступили експертами на круглому столі Мін’юсту   України

Фахівців полтавської Громадської організації «Інститут аналітики та адвокації» залучили в якості експертів Міністерством юстиції України на круглому столі. Він підводив підсумки першого року роботи Закону України «Про громадські об’єднання».

За рік дії Закону «Про громадські об’єднання» фахівцями «Інституту аналітики та адвокації» було здійснено аналіз практики його застосування та складностей, які виникають як в уповноважених органів із питань реєстрації, так і у неурядових організацій.

Про це повідомила прес-служба ГО «Інститут аналітики та адвокації».

«Окремоорганізація запропонувала внести зміни у Податковий кодекс України. Вони стосуються узгодження позицій останнього із Законом України «Про громадські об’єднання» в частині щодо можливості для громадських об’єднань здійснювати підприємницьку діяльність безпосередньо або через створені підприємства чи товариства (у порядку, встановленому законом). Але одночасно із циммати можливість зберігати статус неприбутковості.

У свою чергу, ці зміни базуються на успішності позитивної практики «Інституту аналітики та адвокації»у цьому питанні. Громадська організація одна із перших в Україні отримала рішення про неприбутковість при одночасній можливості здійснювати підприємницьку діяльність. У 70% випадків по всій Україні податкові інспекції відмовляли у видачі рішення про неприбутковість, якщо у статуті організації прописано право займатися підприємництвом безпосередньо та отримувати при цьому прибуток» - зазначила прес-служба організації.

За її інформацією, запропоновані експертами зміни до діючого Закону «Про громадські об’єднання» були враховані представниками Мін’юсту України. Вони увійшли до підсумкової резолюції круглого столу.

Коментарі