•  

Полтавські школярі вшанували пам’ять Панаса Мирного

330
Полтавські школярі вшанували пам’ять Панаса Мирного


До дня пам’яті письменника полтавські школярі поклали квіти до пам’ятника Панаса Мирного.

Квіти поклали на могилу класика української літератури у Зеленому Гаю. Співробітниця музею Вікторія Пащенко розповіла присутнім про життя письменника.

– Його творчість – це ціла епоха в історії національної літератури. Він залишив нам художній синтез своєї доби, галерею повнокровних образів, народних харак­терів, що мають велику силу соціального узагальнення – Пащенко.

За її словами, історики в своїх наукових працях часто вдаються до прямого цитування творів Мирного, посилаються на них як на авторитетний документ, що акумулював у собі й історично дійсні факти, і дух часу.

Довідково: Панас Мирний (Панас Якович Рудченко; 1 (13) травня 1849, Миргород — 28 січня 1920, Полтава) — український прозаїк та драматург. В історію української літератури Панас Мирний увійшов як автор реалістично-психологічної прози. Розпочавши з традиційних для літератури першої половини XIX ст. оповідних жанрів, у зрілий період він створив великі епічні полотна, які склали цілий етап у розвитку української літератури.

Віктор Карпенко

Коментарі