•  

Полтавські школярі змагаються у вмінні рятувати життя

440
Полтавські школярі змагаються у вмінні рятувати життя

Полтава влаштувала серед школярів змагання за навичками порятунку життя: діти показували свої нові вміння – як допомогти постраждалому в найрізноманітніших надзвичайних ситуаціях.

В змаганнях з надання першої допомоги пройшли серед всіх школярів міста. Сьогодні в одній з гімназій Полтави відбулася фінальна частина – за звання кращих рятувальників боролися вісім шкіл.

Заліковій частині передували навчання. Дітей протягом тижня навчали базовим реанімаційним заходам.

Ініціативу полтавських шкіл підтримало Міністерство охорони здоров’я і одразу кілька неурядових організацій. Інтерес навіть проявила перша леді України Марина Порошенко взявши її під патронат – але відвідати фінальну частину їй не вдалося. Змагання відвідало вище керівництво міста і виконавчої влади області.

«Я хочу подякувати вам, дорогі діти, за те, що ви взяли участь у цих змаганнях. Навики, здобуті тут, вам, можливо, колись ще знадобляться», - сказала під час змагань голова Українського фонду «Здоров’я» Володимир Дудка.

Критерій перемоги для дітей – виконання всіх завдань по-спортивному вивірено і швидко. Проте, вважають організатори, головне не перемога – а дати всім школярам базові уявлення як допомогти ближньому в разі халепи. Порятунок життя – разові змагання адже дисципліна не шкільна і не спортивна, але успіх в ній вартує іноді більшого за відмінно по шкільні програмі. Інтерес чиновників може свідчити про те, що досвід змагань, актуальних в поточній ситуації в країні, буде запропонований і іншим регіонам.

Коментарі