•  

Полтавські велосипедисти відзначили Хелловін велопробігом

550
Полтавські велосипедисти відзначили Хелловін велопробігом


Велосипедисти Полтави влаштували велопробіг з нагоди сучасного свята кельтського походження – Хелловіну.

Збір учасників відбувався на театральній площі об 11.00, звідки вони вирушили до річки Ворскла, а пізніше проїхалися вулицями міста. Маршрут активістів пролягав через: Театр Гоголя − вул.Спаська − вул.Художня − пров.ХТЗ − вул.Кукоби − вул.Зелений Острів − вул.Драгоманова − Водозабір − пляж навпроти «Плесо».

Сам захід традиційно відбувався в хеловінських костюмах.

– Ідея нашого заходу не в тому, аби одягтись як різна нечисть, а щоб популяризувати велосипедний рух у Полтаві, – розповів велосипедист Кирил Трубчинин,

Його товариш Юрій Репало додав:

– Спортивний велотуризм і звичайний – це різні речі. Ми, на відміну від них, не їздимо на великі дистанції, а популяризуємо повсякденні поїздки. Тобто ми демонструємо, що на велосипеді можна їздити у повсякденному одязі і не треба спеціальної дорогої спортивної форми, в якій їздять спортивні велосипедисти.

Довідково: Хелловін, або ж надвечірʹя перед днем всіх святих – свято язичницького походження, що відзначається в ніч проти 1 листопада. Бере початок ще з часів індоєвропейської спільності та має різні аналоги у європейських народів. У кельтів – це Хелловін, германців – Самхейн, словʹян – Зимові ночі. В наш час прижилась традиція відзначення саме кельтського відповідника цього свята.

Коментарі