•  

Полтавські волонтери допомагають археологам проводити розкопки у Глинську

720
Полтавські волонтери допомагають археологам проводити розкопки у Глинську

Полтавські волонтери разом з археологами вже друге проводять літню історико-археологічну розвідувальну експедицію у селі Глинське Зіньківського району. Організатором якої є "Охоронна археологічна служба України». До розкопок можуть долучитися всі бажаючі.

Про це журналісту Останнього Бастіону повідомив співорганізатор експедиції Іван Чабан.

«Глинськ – частина Більського городища, найбільшого у Європі поселення скіфів. Глинськ є заповідною територією. Тут розташовані 9 курганів. Наразі не можемо похвалитися якимись стародавніми знахідками. Процес розкопок зазвичай йде повільно, тому все ще попереду. У минулих роках знаходили речі побуту, різні глиняні вироби, наконечники стріл, монети . Це предмети скіфського і древньоруського періоду» - розповів Іван.

Він також додав, що долучитися до археологічного табору можуть усі бажаючі. Для волонтерів організовані безкоштовний проїзд до Глинська та проживання у сільській хатині або в наметовому містечку.

За словами Івана, полтавські волонтери вже чотири роки займаються дослідженням історії цього краю.

«Ми намагаємося відродити село. У позаминулому році добилися офіційного затвердження велосипедного маршруту до Глинська, возимо сюди екскурсії, влаштовуємо різні заходи на українські свята. Намагаємося різними способами привернути увагу до цього краю. Мріємо відновити там дерев’яну церкву, яку в 30-х роках зруйнували комуністи. Крім того, Глинськ має не лише багату історію, а й дуже гарну природу» - розповів Іван Чабан.

Бажаючих спробувати себе в ролі археологів просять звертатися за телефоном 095 887 4263

Аліна Бондар

"Останній Бастіон"

Коментарі