•  

Полтавські волонтери відправили партію відпрацьованих батарейок. Долучіться до «еко акції» та здайте вже використані батарейки на своє ж бла

880
Полтавські волонтери відправили партію відпрацьованих батарейок. Долучіться до «еко акції» та здайте вже використані батарейки на своє ж бла

Днями полтавські волонтери руху «ЧистоТак» відправили до Дніпропетровська партію вже використаних батарейок. Допоки технології переробки батарейок ще не впроваджені, то їх будуть зберігати в так званих «перевалочних пунктах».

«Ого-го! 120 кг батарейок! Це приїхала перша партія з пунктів прийому в Полтаві», - йдеться у повідомленні громадського руху «ЧистоТак».

Також зазначається, що за 5 місяців волонтери відкрили більше 70-ти точок: у під'їздах, бібліотеках, поліклініках та магазинах. А ще полтавські активісти побували майже в 30 школах, де тепер також збирають батарейки.

Знайти найближчий пункт прийому батарейок можна на сайті batareiky.in.ua.

Нагадаємо, що здебільшого використані батарейки викидають на смітник, а не рідко і просто на вулицю, в лісі, у водойми. При потраплянні у навколишнє середовище відбувається процес руйнації зовнішньої оболонки батарейки, і такі небезпечні метали та сполуки як ртуть, кадмій, свинець, цинк та марганець потрапляють у Ґрунтові води та річки, тим самим забруднюючи наше довкілля. За даними фахівців: одна пальчикова батарейка може забруднити 20 квадратних метрів ґрунту, який упродовж 50 років буде не придатний для ведення сільського господарства , або 400 літрів води, а з урахуванням того, що сміття ще й спалюють, то усі ці токсичні відходи потрапляють у атмосферу.

У деяких випадках токсини можуть потрапити й до артезіанських вод. Подальший шлях важких металів з електроліту – на городи і в сади, а далі – на наші столи.

Ми традиційно звинувачуємо у цьому "погану екологію", яку самі ж і створюємо.

Варвара Самохіна

Коментарі