•  

Полтавський кінотеатр Котляревського почали руйнувати

5720
Полтавський кінотеатр Котляревського почали руйнувати

Будівлю Полтавського кінотеатру імені Котляревського частково поруйнували під час чергової прибудови. Споруду огородили будівельною ширмою з боку скверу в самому центрі міста. За ширмою видно цеглу, мішки зі сміттям. В історичної будівлі порушено штукатурку та частину стіни.

За словами робітників, вони виконують реконструкцію об’єкта. Хто виконувач послуг і яка саме частина робіт триває – сказати не можуть.

– Зараз іде реконструкція архітектурної пам’ятки. Старший приїде, все вам пояснить. Я простий робочий, – Ярослав Скрипник.

Викликати керівника для офіційного забудови архітектурної пам’ятки національного значення пояснення робочі відмовилися. 

Зазначимо, обабіч цього будівництва до історичної споруди вже прибудували туалет і ресторан.

До слова, Кінотеатр імені Котляревського (Будинок Полтавського дворянського зібрання) – пам'ятка історії й архітектури. Збудований у 1810 році, об’єкт охороняється Законом. Згідно зі статтею 24 Закону України «Про охорону культурної спадщини»:

Звертаємося до Полтавської міської ради визначити, чи має забудовник дозвільні документи на проведення робіт на території архітектурної пам'ятки. У разі їхньої відсутності – притягнути його до відповідальності перед Законом та перешкодити руйнуванню споруди. 

Коментарі