•  

Полтавський поет місяць жив у Франківську на літературній резиденції

850
Полтавський поет місяць жив у Франківську на літературній резиденції

Учасник незалежного мистецького об’єднання «MagnumOpus» Роман Повзик був одним із двох учасників першої резиденції для україномовних письменників «Станіславський феномен» у Івано-Франківську.

Цього разу з поміж семи десятків заявок журі відібрало молодих письменників Ірину Роік (Кривий Ріг) та «маґнумця» з Полтави.

Протягом липня Роман жив у Івано-Франківську (місті, в якому на початку 90-х утворилося унікальне мистецьке явище, назване «Станіславським феноменом»), вивчаючи його літературу, архітектуру, історію і знайомлячись із місцевими жителями.

«Феномен» зустрічався з відомими письменниками: Тарасом Прохаськом, Юрієм Андруховичем, Юрієм Іздриком, Володимиром Єшкілєвим, Галиною Петросаняк, Іваном Ципердюком, Олександром Бойченком. Також частину часу зайняли подорожі, зокрема до міжнародної творчої лабораторії «Артполе» (селище Уніж), до Брустіров, Космача, до міст Луцька і Чернівців.

Кожного тижня резидент писав есеї, які публікувалися у місцевих виданнях. Але попри таку насичену програму «магнумець» багато часу віддавав особистій творчості.

Одне із завдань резиденції – розбудова культурних зв’язків між різними містами України і Франківськом. Роман зазначає, що вже є попередні домовленості щодо приїздів Юрія Андруховича і Тараса Прохаська восени цього року. Будемо вірити, що все вдасться.

Крім того, в рамках резиденції «маґнумець» познайомився з істориком Петром Гаврилишиним (брат його дідуся – Богдан Гаврилишин – є засновником всесвітнього економічного Форуму в Давосі). Через Романа науковець передав свою монографію «Українська трудова еміграція в Італії (1991–2011 рр.)» до наукової бібліотеки ПНПУ і ПОУНБ імені І. П. Котляревського.

Довідка: Резиденція «Станіславський феномен» – літературний проект, авторами якого стали Тарас Прохасько, Василь Карп’юк та Віталій Чупак. Двоє молодих авторів, відібраних журі з-поміж заявок, місяць живуть у хостелі «Феномен», знайомляться з Івано-Франківськом і пишуть щотижневі есе. Дана резиденція стартувала у липні 2013 року. За три покликання її учасниками стало шість молодих авторів: Олена Герасим’юк, Євген Мехеда, Назарій Заноз, Роман Чихарівський, Ірина Роік та Роман Повзик.

Антон Вайсман

Коментарі