•  

Полтавським громадам пообіцяли компенсувати збитки від видобутку газу

1650
Полтавським громадам пообіцяли компенсувати збитки від видобутку газу

Представники ПАТ «Укргазвидобування» та посадовці обговорили питання компенсації від діяльності газовидобувних компаній на теренах області. Обговорення відбувалося в рамках круглого столу «Нарощення видобутку вуглеводнів, методи інтенсифікації, у рамках реалізації урядової політики щодо енергонезалежності України» в Полтавській облдержадміністрації. 


Заступник голови Полтавської ОДА Андрій Пісоцький та народний депутат Ольга Бєлькова розповіли про механізми, що дозволять громаді отримувати кошти від діяльності видобувних компаній на їхній території:

– Я особисто знаю про ті всі проблеми, які існують навколо цієї галузі. Ми підтримуємо компанію «Укргазвидобування», розуміємо скільки коштів вони сплачують у бюджети різних рівнів та реалізують соціальних угод в області, надають робочі місця полтавцям. Але мова йде про місцеві громади: ті проблеми, які зараз виникають у них з водою, дорогами, екологією необхідно вирішувати спільно, насамперед з підприємствами нафтогазовидобувної, аграрної галузі та іншими. Місцеві громади звертаються до обласної влади постійно. Тож ми розуміємо питання енергетичної безпеки держави, але повинні дбати й про розвиток громад на Полтавщині, – розповів Андрій Пісоцький.


Бєлькова, в свою чергу, розповіла про децентралізацію ренти й відрахування 5% від обсягу рентних платежів місцевим громадам. 

– Я подала законопроект 3038, який вже розглянули на засіданні бюджетного комітету ВРУ, також підтримку обіцяв прем’єр-міністр. Місцеві громади, наразі, жодним чином не зацікавлені у наданні згоди на видачу спеціальних дозволів на видобуток корисних копалин зі своїх територій, та у наданні прав на користування землею для цих же цілей. Відрахування 5% від обсягу рентних платежів до місцевих бюджетів створить місцевим громадам стимул для співпраці з видобувними підприємствами. Переконана, що місцеві громади знають краще, куди необхідно виділити ці кошти. Друга ініціатива — проект Закону 3096, який врегульовує порядок користування земельними ділянками для цілей нафтогазовидобутку, врегульовує майновий статус свердловин,зазначила нардеп.

До відома: Законопроект 3038 – Проект Закону про внесення змін до Бюджетного кодексу України (щодо упорядкування системи надходження та використання коштів із рентної плати за користування надрами для видобування нафти, природного газу та газового конденсату).

Законороект 3096 – Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення деяких аспектів нафтогазової галузі.

Зазначимо, після проведеного круглого столу «Нарощення видобутку вуглеводнів, методи інтенсифікації, у рамках реалізації урядової політики щодо енергонезалежності України», наступним кроком у питанні нарощування видобутку вуглеводнів стане громадське обговорення. До нього будуть залучені посадовці, експерти з енергетики та екології, міністерства, громадські організації та громадськість.

«Останній Бастіон» повідомить про дату та час проведення обговорень на сайті та в соціальній мережі Фейсбук. 

Коментарі