•  

Полтавського намісника екс-генпрокурора Яреми впіймали на «брудній» біографії

9350
Полтавського намісника екс-генпрокурора Яреми впіймали на «брудній» біографії

Призначений новимі тепер уже старим, Генпрокурором Віталієм Яремою в Полтавську область, Ян Стрелюк вже повним ходом освоївся на новому місці. Хабарі, вимагання і тиск на бізнес - такого характеру сиплються звинувачення на адресу нового прокурора, який після народної люстрації у Василькові стрімко «пішов на підвищення».

Нове керівництво і старі схеми

Ян Стрелюк не встиг нічого зробити на Полтавщині, як одразу ж напросився на чергову народну люстрацію: на прокурора одразу після призначення накатали скаргу тодішньому генпрокурору Віталію Яремі місцеві активісти. Яреми вже нема, а його намісник продовжує міцно триматися за крісло. Хоч, як зясувалося, вагомі причини для звільнення були ще тоді. Втім, схоже, через зміну Генпрокурора про історію сходження Стрелюка в столиці підзабули.

Полтавські активісти, що написали листа генпрокурору, запевняють, що грішить Стрелюк на Полтавщині вибиванням нечуваних хабарів з бізнесменів за закриття справ, порушених проти них новою командою облпрокурора, а також закриттям за «копієчку» справ проти бізнесу за ухилення від сплати податків.

Схеми ці для Полтавщини зовсім не нові. Виявляється, Стрелюк тут здружився з колишнім прокурором області Андрієм Мироновим та його заступником Дмитром Тараном. Ці персонажі, як уже писала «Прокурорська правда», прославилися тим, що збирали відомості про правозахисників і підприємців, які були на Майдані, підробляли і порушували кримінальні справи відносно активістів. За закриття ж таких справ Миронов і Таран вимагали хабар. Хабарі заповзятливі прокурори брали і з підприємців, які не мали ніякого відношення до «хвилі патріотизму». По суті, прокурори просто обклали даниною весь регіон.

Може, саме вони і навчили Стрелюка «правильно» працювати на новому місці, поділившись потрібними схемами заробітку, а натомість попросивши відповідний відсоток від суми подальшої спільної «роботи»?

Це стає ще більш очевидним, якщо поставити собі питання, як за такий короткий час роботи Стрелюк встиг заробити мільйони. Як розповідають «пресовані» ним підприємці, сам особисто Стрелюк отримав за останні 2 місяці більше 1600000 доларів США за «продані» податкові кримінальні справи. Відомо, що з більш ніж 100 нинішніх кримінальних справ, порушених за ухилення від сплати податків, лише 20 направлено до суду, а решта закриті прокурором за відповідну плату.

На підхваті у Стрелюка в регіоні працює складальником данини і сам Таран. Подружився Стрелюк і зі своїм замом, який раніше «працював» все в тій же тісній компанії Миронова і Тарана - Андрієм Стойкою.

Дивні прокурорські маніпуляції, або зароби собі на люстрацію

Прокурора Стрелюка звинувачують у прикритті афери компанії ТОВ «Промпостач і К», яку, м'яко кажучи, вже давно на форумах називають «кидалами» і вже внесли до «чорного списку» постачальників вантажів. Як виявилося, профілів у компанії багато. По одному з них проти її посадових осіб торік і було порушено кримінальне провадження на Полтавщині. Вийшло так, що «Промпостач і К» отримала на будівництво будинків бюджетні кошти у великих розмірах, але весь обсяг робіт так і не виконала. Однак, покарання компанія не понесла завдяки не безоплатній допомозі облпрокурора.

Крім того, громадськість запевняє, що Стрелюк примудрився заробити і на незаконному перевезенні зброї. У листі, який активісти написали Генпрокурору і яке потрапило до редакції «Прокурорською правди», наголошується, що все та ж компанія ТОВ «Промпостач і К» замішана в перевезенні зброї. Колись співробітники ДАІ зупинили автомобіль зі зброєю, яку переправляла заповзятлива компанія «Промпостач і К». Однак, прокурор Стрелюк дав вказівку відпустити затриманих, за що, за словами анонімних доброзичливців, отримав два мільйони гривень.

Закидають прокурору і ще один великий хабар у розмірі 200 тис. доларів. За ці гроші облпрокурор нібито гальмує кримінальне провадження, де фігурую посадові особи Державної екологічної інспекції.

Історія ця така: ще в серпні за матеріалами УБОЗ УМВС України в Полтавській області було відкрито кримінальне провадження за фактом зловживання службовим становищем посадовими особами Державної екологічної інспекції у Полтавській області. Інспекція не провела належну перевірку вантажу (моторних масел), які згодом завдали істотної шкоди двом фірмам. Для простоти розуміння: фірми, які отримують величезні партії товарів і продають їх вроздріб, отримали від постачальників екологічно небезпечний вантаж, який клієнти, звичайно, купувати відмовилися. Якби чиновники перевірили вантаж і виявили «непорядок», то полтавські підприємці, як мінімум, «не попали» б «на бабки».

З «легкої подачі» Стрелюка, ця справа також не рухається з місця.

Зате рухає облпрокурор своїми підлеглими, як захоче. Зараз він ставить на пост прокурора Новосанжарського району області Світлану Кобу. Сіль тут у тому, що через три місяці ця прокуратура розформовується і приєднується до Кобеляцької міжрайонної прокуратури. Тобто, зовсім не ясно, навіщо потрібен новий призначенець, якщо допрацювати ці три місяці може спокійно нинішній в.о. прокурора.

Що цікаво, в даний час прокуратурою порушено кілька кримінальних проваджень про корупцію та розкрадання коштів Новосанжарською селищною радою та Новосанжарським «комунгоспом». Директором цього «комунгоспу» і головою виконкому Новосанжарської селищної ради є Інна Коба. Дивний збіг прізвищ, але місцеві жителі в це не вірять.

Крім того зазначають, що новий прокурор «дуже-дуже близька подруга» нардепа Андрія Реки, який зацікавлений у закритті цих кримінальних справ. Адже саме Река був Новосанжарським селищним головою, коли ці справи були відкриті. Так, що, призначення нового прокурора Стрелюком цілком зрозуміло, оскільки подяка за це вимірюється в грошових одиницях.

Втім, успіхи прокурора Яна Стрелюка на Полтавщині цілком очевидні, ми змушені знову констатувати, що цей «вигнанець» з Василькова на будь-якому місці «себе знайде».

Як каже його прокурорська декларація, він майже голий і босий - з річною зарплатою в 163,5 тис. грн., на які утримує дружину і сина. Але до чого ці цифри, якщо у прокурора є великі амбіції і, як бачимо, відмінні бізнес таланти.

Далі буде....

Відділ моніторингу

Коментарі