•  

Полтавську школу мистецтв реконструюють методом перфоратора та пінопласту

3132
Полтавську школу мистецтв реконструюють методом перфоратора та пінопласту

Приватне підприємство «Укрінтербуд» реконструює Полтавську міську школу мистецтв «Мала академія мистецтв» імені Раїси Кириченко методом перфоратора та пінопласту.

Наразі зовнішні роботи з реконструкції фасаду ПП «Укрінтербуд» виконує перфоратором, через що постраждала його цілісність, докорінно та безповоротно змінився первісний вигляд будівлі як невід’ємної частини унікального ансамблю Круглої площі. 

Зазначається, що І-шу частину реставраційних робіт школи мистецтв планується закінчити вже до кінця цього року (заявлений термін – до листопада).

Заміна вікон на пластикові також була передбачена саме в І частині робіт. На фото видно, що вікна встановлені без належного дотримання будівельних норм. Щілини в розмірі 15-20 см. будівельники задули шаром монтажної піни.

Нагадаємо, що Школа мистецтв розташована в історичній Будинку Малоросійського поштамту, пам’ятці державного значення (Будинок збудований 1809 року).

Володимир Годня, начальник управління Капітального будівництва виконкому Полтавської міськради розповів, що «Генеральний проектувальник реставрації – Державне підприємство «Державний проектний інститут містобудування «Міськбудпроект». Він розробив проектну документацію на І чергу реставраційних робіт Полтавської міської школи мистецтв «Мала академія мистецтв». Загалом буде ІІ черги. Перша буде виконана протягом поточного року. До неї належать зовнішні роботи, оскільки фасад будівлі на сьогоднішній день має непрезентабельний вигляд».

Зазначимо, підрядна організація, що виконує роботи І частини – полтавське підприємство ПП «Укрінтербуд». Як зазначив Годня, її визначили шляхом тендеру. 28.10. 2015 року був укладений договір на виконання робіт. Згідно з відкритою в Інтернеті інформацією з Єдиного державного реєстру підприємств на 27 серпня 2015 року, юридична особа-власник ПП «Укрінтербуд» - Володимир Герасименко. Його розмір внеску до статутного фонду склав 0.00 грн. Стільки ж складає і загальний статутний фонд.

Враховуючи рівень відповідальності й фінансової спроможності «Укрінтербуду» (його відсутність – ред.), ставлення Полтавської міської влади для пам’яток мистецтв (зовсім поруч – руїни Кадетського корпусу), цілком імовірно, що до ІІ частини реставрації пам’ятку навмисне можуть і недореставрувати. Тим паче, що вона вже потребує вартісного відновлення після втручання будівельників методом перфоратора й пінопласту.

Та що хотіти від нинішньої міської влади, коли «солодкоаптечна парочка» вже розміняла 100-літню будівлю Музичних класів Базилевич, віддала в приватні руки без жодних умов збереження Будино-палац Наума Бахмутського у мавританському стилі.

Спалена історична будівля Музичних класів

І віддана забудовникам під черговий скляний офісний центр

Занедбаний Будинок-палац Наума Бахмутського

Із мапи історичних пам’яток можна викреслювати і Кадетський корпус зі спаленою церквою та підім’ятою під житловий масив територією. Новоспеченим власникам квартир в елітному житловому корпусі «Кадетському» (Сірик vs Головко), мабуть, буде цікаво знати, що їхній будинок повністю ПОЗБАВЛЕНИЙ прибудинкової території. Тобто, мешканці «Кадетського» апріорі не матимуть можливості пограти з дітьми біля дому, вигуляти хатніх улюбленців чи насадити квіти. А з вікон відкриватиметься чудовий вигляд на руїни колись прекрасного Кадетського корпусу, Будинку Малоросійського поштамту й інших нині занедбаних пам’яток.

Така ціна незаконно розпиляного історичного центру. І вона починається за досить скромні 14500 грн за 1 кв. м. 

Коментарі

  • Антон Ярема (22 вересня 2016, 00:04)

    Таким ремонтом они его окончательно доломают

  • Дима Тарко (21 вересня 2016, 19:30)

    Знищать всю історичну частину міста. Потрібно щось із цим робити.