•  

Поляки у Полтаві ділилися досвідом співпраці з громадою

550
Поляки у Полтаві ділилися досвідом співпраці з громадою

Польські експерти розповіли полтавським посадовцям, як співпрацювати з громадою у рамках програми «Український самоврядно-громадянський Стандарт».

У Полтаві пройшов дводениий семінар у рамках програми «Український самоврядно-громадянський Стандарт». Це спільний проект, що реалізується при підтримці урядів Канади та Польщі, який розкриває основні аспекти співпраці влади з громадянами. На запрошення Полтавської обласної ради, польські експерти розповіли, як творити активне громадянське суспільство, громаду цивілізованого діалогу. Співпраця саме у цьому напрямку між іноземними фахівцями та Полтавською обласною радою триває з минулого року. У рамках програми було проведені численні дослідження. А 10 та 11 жовтня учасники програми представлять результати своїх опрацьовувань депутатам обласної та міської рад, представникам громадських організацій.

– Метою даного проекту є опрацювання громадського самоврядного стандарту, – говорить Павел Прокоп, голова правління фундації менеджерських ініціатив, радник мера польського міста Люблін. – Він стосується усіх обласних центрів України, Полтави – в тому числі. До цього ми провели роботу з представниками обласної та міської рад. Також у нас заплановані зустрічі з депутатами місцевого самоврядування, а також з громадськими активістами та мешканцями Полтави. Ми хочемо поділитися з полтавцями нашим досвідом у сфері управління органів місцевого самоврядування, децентралізації та організації різного роду громадських ініціатив. Декілька найбільших польських громадських організацій, які багато років працюють з українськими партнерами підготували документ, який і має назву «Стандарт». У ньому зазначені сфери, в яких влада та громада мають працювати разом, щоб досягнути найкращих результатів.

Гості також відзначили, що розвиток громадянського суспільства – один із видів підтримки, який Польща надає Україні.

– Ті перетворення, які почалися в Україні, особливо після Майдану та Революції Гідності, мають змінити підхід громадян до держави, – переконаний Мирослав Скурка, директор програми «Навчальні візити до Польщі». – А особливо бачення функцій провідної еліти, яка веде державу. Без громадянського суспільства залучення українців до процесу буде неможливо, як і поміняти стандарти які створилися в Україні. Можливо, це звучить як гасло, але європейська Україна має бути країною громадян.

Кожен з учасників заходу отримав рекомендації не лише щодо громадської сфери міста і області, а і прослухав курс лекцій про подібні стосунки в сільській місцевості.

Коментарі