•  

​Понад 3 млн грн надійшло до бюджету Полтавщини за послуги Держгеокадастру

110
​Понад 3 млн грн надійшло до бюджету Полтавщини за послуги Держгеокадастру

За перше півріччя 2016 року органи земельних ресурсів Полтавщини надали населенню 123 749 адміністративних послуг. З них 77 593 або 63 % – на безоплатній основі. Інші 46 156 адмінпослуг (37 %) надані на платній основі.

За адмінпослуги, що потребують оплати, фахівці землевпорядної служби Полтавської області перерахували до бюджетів 3 217 тис. грн Найбільші надходження – 2 687 тис. грн місцеві бюджети отримали за послуги з надання витягів з Державного земельного кадастру про земельну ділянку. Державні кадастрові реєстратори виготовили 41 480 таких документів.

Поширеною для Полтавщини є послуга з виправлення технічної помилки у відомостях Державного земельного кадастру, яка була допущена не з вини органу, що здійснює його ведення. За уточненням даних звернулись 2119 осіб. В результаті бюджети поповнилися на суму 372 тис. грн.

Ще більше двохсот тисяч гривень надійшло за проведення державної експертизи землевпорядної документації та надання інших адмінпослуг.

Серед безоплатних адміністративних послуг найбільша кількість запитів стосувались проведення державної реєстрації земельної ділянки і видачі витягу на її підтвердження (17 499) та видачі витягів з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки (14 155). Довідки з державної статистичної звітності про наявність земель та розподіл їх за власниками земель, землекористувачами та угіддями затребували 7569 осіб.

До відома:

Відповідно до Закону України «Про адміністративні послуги» з 1 січня 2015 року на всій території України органи земельних ресурсів надають послуги через центри надання адміністративних послуг (ЦНАП), які утворені при місцевих державних адміністраціях та органах місцевого самоврядування. Громадяни можуть ознайомитись з адресами ЦНАПів на офіційному сайті Держгеокадастру.

Коментарі