•  

Порошенко з 2016 року незаконно надав Холодницькому держохорону

110

Голова антикорупційної прокуратури каже, що звернувся до Адміністрації Президента після того, як йому підпалили двері, про що досі чомусь не було відомо.

Президент України Петро Порошенко з листопада 2016 року надав керівникові Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) Назару Холодницькому охорону з числа військовослужбовців Управління державної охорони (УДО), не маючи для цього достатніх підстав.

Про це йдеться в сюжеті програми "Наші Гроші з Денисом Бігусом".

Відзначається, що співробітники УДО охороняють владні будівлі і окремих топ-чиновників, зокрема, президента, прем'єр-міністра, спікера Верховної Ради, генпрокурора та ще кількох чиновників. Холодницький же в їх число не входить.

Згідно із законом Порошенко може своїм рішенням надавати охорону УДО лише за двох умов, одна з них – цьому чиновнику повинна загрожувати реальна небезпека. На питання про це, сам Холодницький заявив, що охоронців йому надали після того, як у 2016 році йому підпалили вхідні двері.

"Я про це нікому не розповідав. Є відповідні документи і рапорти. Тоді була реальна небезпека. Я думаю, що вона до цих пір залишається. Я вже мовчу про СМС-повідомлення... Щоб вирішити це питання я звернувся до Адміністрації Президента, тоді мені і надали охорону", – заявив голова САП.

Примітно, що при цьому він не зміг розповісти подробиці розслідування підпалу, про який чомусь відомо стало тільки зараз.

Разом з тим, в сюжеті наголошується, що навіть якщо Холодницькому дійсно загрожує небезпека, посада, яку він займає, не входить до переліку чиновників, кому Порошенко може своїм розпорядженням надати держохорону.

Нагадаємо, 26 липня Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія прокурорів відмовилася звільняти Назара Холодницького з посади глави Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, вирішивши, що для нього буде достатньо догани.

Посилання на джерело: http://ua1.com.ua/politics/poroshenko-z-2016-ro...

Коментарі