•  

Прапори на Монументі Слави встановили всупереч Закону

4182
Прапори на Монументі Слави встановили всупереч Закону

Самими прапорами проблем міста та країни не вирішити 

Полтавська міська влада встановила табличку національної пам’ятки на Монумент Слави в центрі міста після тривалої епопеї з встановленням/демонтуванням стягів з Монумента. Усупереч цьому з порушенням Закону «Про охорону культурної спадщини» 23 серпня представники місцевої організації ВО «Свобода» з допомогою альпініста та квадрокоптера знову закріпили український та червоно-чорний прапори на пам’ятці. 

Дивна реакція (точніше, її відсутність) із боку правоохоронців, які слідкували за порушенням Закону

Цим члени організації свідомо порушили Закон України «Про охорону культурної спадщини».

Прокоментував Юліан Матвійчук, голова Полтавської міської організації ВО «Свобода» у своєму Фейсбук.

Згідно з Постановою КМУ від 03.09.2009 № 928 Монумент Слави в місті Полтава є пам’яткою архітектури національного значення. Це засвідчено в переліку Пам'яток культурної спадщини національного значення Полтавської області, що занесені до Державного реєстру нерухомих пам’яток України.

Ознайомитися з повни списком памяток можна за покликанням: Пам'ятки культурної спадщини національного значення Полтавської області, занесені до Державного реєстру нерухомих пам’яток України.

Статус пам’ятки національного значення означає, що Монумент занесено в список культурної спадщини й охороняється Законом. Так відповідно до Закону України «Про охорону культурної спадщини», заборонена будь-яка діяльність юридичних або фізичних осіб, яка створює загрозу об’єкту культурної спадщини або порушує законодавство у сфері охорони культурної спадщини.

Також у Законі йдеться, що надання або відмова в наданні дозволу,погодження чи висновку про будь-які роботи з об’єктом культурної спадщини приймається органом охорони культурної спадщини протягом одного місяця з дня подання фізичною чи юридичною особою відповідних документів у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

У випадку безпідствного чи самостійного впливу на пам’ятку ( роботи з нею, встановлення чи добудови об’єктів), відповідні органи змушені покарати порушника адміністративною відповідальністю, залежно від вчиненого.

Редакція «Останнього Бастіону» переконана, що любити Україну та проявляти патріотизм потрібно через щоденні вчинки, які спрямовані на потвеодження фундаментальних цінностей кожного громадянина. Із цим нічого спільного не мають псевдопатріотичні акції, що здійснюються на замовлення окремих політичних проектів і мають на меті вчинити резонанс у суспільстві.

У Полтаві функціонують сотні громадських об’єднань і політичних партій. Кожна з них може вивісити свій прапор на Монументі Слави, проявивши свою позицію. Та самими прапорами проблем міста й країни не вирішити. Від кількості вивішених прапорів на Монументі Слави не залежить перемога у війні на Сході України, не залежить якість і рівень медичної допомоги, освіти, не залежить зростання рівня життя і доходів.

«Останній Бастіон» свідомо утримався від коментування ситуації в день чергового встановлення прапорів. У той час бастіонівці займалися визначенням придатної площі під нову артезіанську свердловину питної води для мешканців забрудненої Сенчі, завезенням матеріалів для ремонту даху Божківського НВК, організацією круглого столу з питань екологічної безпеки регіону під час видобутку природного газу.

Уважаємо, що саме гідні вчинки є найкращим підтвердженням любові до своєї землі та громади. Учинки, які здійснюється з доброї волі та свідомої позиції, а не під конкретну дату й «на камеру».

Коментарі

  • Стас Прохор (25 серпня 2016, 15:52)

    На думку спадає жарт "ЦЕ ПЕРЕМОГА". Для тих хто не зрозумів, то тут був сарказм.

  • Денис Скидененко (25 серпня 2016, 09:47)

    Короче, что я хочу сказать, полтавцы. Те, кто в танке, особенно, вам. Пора уже хоть чуток начинать подключать к работе свой котелок, т.е., коробку, в которой по идее должен присутсвовать головной мозг. Смело высыпайте из этих заржавелых котелков остатки запрелой гречки и сладкой ваты, в которую превратились все предвыборные обещания мамайки, свободки, мотыги, риднемиста и всей, извините, поебени. Открывайте глаза на жизнь в целом и на свою жизнь в частности. Сегодня ночью был дождь. Несильный. Тем не менее, у меня в квартале (р-н Автобазовской и Мака) сломало несколько солидняковых веток, которые зависли в нескольких см от линии електропередач, и которые все вынуждены обходить по проезжей части, чтоб не идти под опасным местом. Есть желание поработать на этот город? Не вопрос, ребят, те же свободовцы. Юлик, бери коптер и альпиниста, и давайте, робіть покращення вже сегодня. А че нет? Или камер не будет, да и маратся нужно. И тут же – недалеко от нас живет бабушка, ребенок войны. По ее словам, еще весной ветер сорвал несколько листов шифера с дома. Поэтому сейчас у бабули дела плохи – течет крыша. Осень не за горами. С помощью коптера и альпиниста проблема устраняется за пол дня. Про асфальт в нашем районе (в частном секторе, тем более), молчу. Коптром можете летнуть, посмотреть. Короче, ребят, к чему такой длинный пост – достали уже ваши игрушки с прапорами, гаслами, митингами, Украиноюпонадусе, Михновским, Петлюрой и прочим. По моему, в истории так – флаги поднимают после победы или выигрыша (Олимпиада). Вы кого то выиграли? Чего-то достигли? Жить стало лучше? Неа, ребят, по-своему опыту скажу, что жить стало просто веселей. Потому что вас, клоунов с альпинистами и коптерами, с вливаниями с бюджета, с проплачеными горлопаями, с 20-летними политиками стало больше. Только народу от этого ни разу не легче, поверьте. И да, пока Юлиан там тужился, натягивая веревку и запуская коптер, напротив Орла уже валится Артучилище. Только кому оно нужно, там же нужно реально работать, а не отрабатывать тягнибоковские тыреные в Голландии деньги. Спасибо за внимание, кто читал.