•  

Правоохоронці не зацікавленні у відкриті кримінального провадження стосовно руйнування Кадетського корпусу

43780
Правоохоронці не зацікавленні у відкриті кримінального провадження стосовно руйнування Кадетського корпусу


Як легко і без зайвого шороху слідче управління УМВС України в Полтавській області «заминають» справу про руйнування стіни архітектурної пам'ятки Кадетський корпус.

До рук редакції «Останнього Бастіону» надійшло красномовне підтвердження того, як в Полтаві вирішується питання звернень і заяв, які з тих чи інших причин не до вподоби владним верхівкам.

Мова йде про відповідь на звернення голови ГС «Останній Бастіон» Геннадія Сікалова, щодо притягнення до відповідальності посадових осіб ТОВ «Архімета», які умисно здійснили рух вантажних автомобілів через центр міста та зруйнували стіну «Кадетського корпусу» для проїзду.

Сама відповідь.

І здавалося б все чинно, але є одне "але". У кримінальному провадженні № 42015170000000084 мова йде про зовсім інший злочин. А конкретно про службову недбалість особами Полтавської міської ради, департаменту ДАБК у Полтавській області, ПрАТ «Будінвест СМ», ТОВ «Архімета», яка спричинила ненадходження значних коштів до бюджету міста.

Таким чином маємо, що замість двох кримінальних провадження (одне за знищення архітектурної пам’ятки, а інше за службову недбалість) лишилось лише тільки одне – за службову недбалість.

Зазначимо, що згідно з чинним законодавством покарання за службову недбалість (частина 1 статті 367 ККУ) це штраф від п'ятдесяти до ста п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (850 – 1700 гривень). Варіанти з позбавленням волі навіть не обговорюються, вони передбачені виключно для простих смертних, а не для можновладців.

В той же час, згідно з частиною 3 статті 298 ККУ (Незаконне проведення пошукових робіт на об'єкті археологічної спадщини, знищення, руйнування або пошкодження об'єктів культурної спадщини вчинені до об’єктів національної спадщини) карається позбавленням волі на строк до п'яти років.

Ось такий наглядний приклад того, як в нашому місті чиниться правосуддя. Тому резонне питання, як багато вже було «зам'ято» заяв і звернень таким чином? І коли нарешті це скінчиться? На жаль, останнє питання суто риторичне.

Олександр Сергєєв

Коментарі