•  

Правоохоронці порушили кримінальну справу за "приватизацію" полтавських моргів

4840
Правоохоронці порушили кримінальну справу за "приватизацію" полтавських моргів

12.03.2015 року до УМВС України в Полтавській області звернувся Головатий Ігор Олександрович, з письмовим повідомленням про те, що при патологоанатомічному бюро, яке розташоване на території обласної лікарні ім. Скліфасовського в м. Полтава ведуть свою підприємницьку діяльність ряд приватних підприємств (товариств) та приватних підприємців, що надають послуги населенню, які вже оплачені з обласного бюджету, як безпосередня діяльність патологоанатомічного бюро, оскільки дане бюро являється державною установою та підпорядковується Департаменту охорони здоров'я Полтавської ОДА, фінансується з державного та обласного бюджету, використовує приміщення комунальної власності, та надає роботу медичному персонал, який штучно відсторонений від виконання своїх посадових функцій, а ці функції передані приватним підприємцям, для власного збагачення.

По даному факту СУ УМВС України в Полтавській області 13.03.2015 року внесено відомості до ЄРДР за № 120151170000000098, за попередньою правовою кваліфікацією ч.1 ст. 364-1 КК України (зловживання повноваженнями, тобто умисне, з метою одержання неправомірної вигоди для себе чи інших осіб, використання всупереч інтересам юридичної особи приватного права незалежно від організаційно-правової форми службовою особою такої юридичної особи своїх повноважень, що завдало істотної шкоди охоронюваним законом правам або інтересам окремих громадян).

Допитаний в якості свідка Головатий І.О. дав покази, що послуги, які повинні надаватися патологоанатомічним бюро безкоштовно, оскільки воно є бюджетною установою, такі як зберігання, вкладання до труни та інші, громадяни вимушені сплачувати ТОВ «Віта» та приватним підприємцям Блінову Н.В., Кідрон – Лісовському О.В., які знаходяться безпосередньо в приміщенні патологоанатомічного бюро. Крім того на працівників самого бюро оформлені документа на підприємницьку діяльність на території патологоанатомічного бюро та являвся штатним працівником цієї комунальної установи, а одна із засновників ТОВ «Віта» Вітіненко Наталія Іванівна працює головним економістом обласного паталогоанатомічного бюро.

Коментарі