•  

Правоохоронці радять як не потрапити на гачок до мобільних шахраїв

1210
Правоохоронці радять як не потрапити на гачок до мобільних шахраїв

Наразі в Україні та в Полтавській області зокрема працюють мобільні шахраї. Вони телефонують потерпілому і найчастіше повідомляють про проблеми з їхніми дітьми, рідними. І просять перерахувати необхідні гроші для їх визволення чи безпеки. В основному зловмисники представляються міліціонерами.

Повідомив начальник сектору боротьби з кіберзлочинністю УМВС України в Полтавській області Олександр Кравченко.

«Раніше у нас був рекорд по сумі, яку надала певна особа мобільним шахраям, у Котельві. Це 27 тисяч гривень. Зараз пальма першості перейшла до Крюкова і це 40 тисяч гривень»,- поділився Кравченко.

Він говорить про те, що в подібних ситуаціях потрібно мислити тверезо і не панікувати. Якщо люди знаходять час для того, щоб пізньої пори перерахувати гроші шахраям, то повинні виділити ще кілька хвилин і на офіційному сайті тієї установи чи організації, з якої нібито зателефонували невідомі, знайти телефони і просто поцікавитися щодо місця перебування своєї близької людини. Наприклад, якщо це територіальні відділення Міністерства внутрішніх справ, то там в обов’язковому порядку ведеться облік затриманих.

Тобто, перш ніж абсолютно не задумуючись просто віддати шахраям гроші, потрібно звернутися до правоохоронних органів. А також перед цим зателефонувати рідній чи близькій людині, яка нібито опинилася в біді, і дізнатися особисто від неї її місце знаходження.

Міліціонери також наголошують на тому, що частими являються випадки, коли люди перераховують гроші зловмисникам, а уже потім телефонують до своїх рідних. Це неправильно, бо у більшості випадків така штучно створена ситуація являється просто обманом.

Коментарі