•  

Представники профспілок Полтавщини поїхали на мітинг до Києва

2420
Представники профспілок Полтавщини поїхали на мітинг до Києва

Сьогодні у столиці має відбутися всеукраїнська акція протесту представників профспілок проти політики «затягування пасків», яку активно впроваджує в життя нинішня влада. Організаторами акції виступила Федерація профспілок України. Головна мета протесту і пікетування Верховної Ради не допустити посягання влади на конституційні права працюючих під час формування державного бюджету на 2015 рік.

До акції протесту активно долучилися освітяни, пише «Кременчуцький Телеграф». Педагогів найбільше обурює проект, який передбачає значне зменшення витрат у сфері освіти. Зокрема, ця програма передбачає скорочення обов’язкового навчання в школі до 9 років, натомість збільшується кількість учнів у класах і групах в дитячих садках. Вчителям буде збільшено навчальне навантаження і при цьому скоротяться всі можливі доплати. За словами Олени Гребенюк, голови Кременчуцької міської організації профспілок працівників освіти, вони до Києва делегують близько 50 чоловік, це ті педагоги, які цього дня не матимуть уроків.

Підтримали акцію і профспілки найбільших промислових підприємств, зокрема сталеливарного заводу, колісного заводу, вагонного заводу та «АвтоКрАЗу». Підприємці стверджують, що вони не просять допомоги у держави, їхня вимога – щоб влада створювала умови для розвитку бізнесу в країні. Олександр Шишкін, голова профспілки ПАТ «Кременчуцький сталеливарний завод» так обґрунтував рішення брати участь у всеукраїнській акції протесту: «Ми проти ініціатив влади, які лягають на плечі народу. Адже програма влади не передбачає розвиток економіки, мова йде лише про урізання доходів. Наша позиція: бюджет має наповнюватися за рахунок підприємств, а уряд має прикласти всі зусилля, щоб вони працювали». 

Марина Левчук

Коментарі