•  

Президент Франклін Рузвельт вивчав Україну, читаючи про Диканьку

550
Президент Франклін Рузвельт вивчав Україну, читаючи про Диканьку

Готуючись вступити на боці СРСР у війну з фашистською Німеччиною, президент США Франклін Рузвельт вирішив спочатку вивчити свого майбутнього союзника по антигітлерівській коаліції. Президенту до рук потрапила праця відомого американського письменника-публіциста Альберта Вільямса «Руська земля» і стала його настільною книгою.
Альберт Вільямс, прочитавши твори нашого земляка Миколи Гоголя, був настільки вражений, що вирішив вивчити історію, побут, народні звичаї й традиції раніше невідомої заокеанської країни. Восени 1924 року письменник приїжджає до Диканьки. Майже два місяці допитливий американець прожив там, спілкуючись з різними людьми, милуючись природою, відвідуючи всі народні свята. Письменник заходив у кожну хату, розмовляв з господарями, все записував, фотографував.

Найбільше Альберт Вільямс гордився тим, що цілий тиждень гуляв на українському весіллі. Наприкінці святкувань американець вже співав українські пісні, танцював гопака, перев’язаний рушниками.
Все побачене й почуте привело Вільямса у велике захоплення. Під враженням пережитого Альберт Вільямс, повернувшись до США, вирішив ославити Диканьку в світовій літературі і написав книгу «Руська земля», яка була видана 1928 року в Нью-Йорку.

Коментарі