•  

Президент підписав «антирейдерський» закон

220

Президент України Петро Порошенко підписав новий закон, спрямований на «створення ефективного механізму використання масивів земель с/г призначення та необхідних умов для запобігання рейдерству та стимулювання зрошення земель в Україні».

Документ набирає чинності з наступного дня після опублікування (19 серпня). Про це повідомила прес-служба Петра Порошенка.

https://www.president.gov.ua/news/prezident-pidpisav-zakon-shodo-stvorennya-efektivnogo-mehani-48986

Законом визначено особливості використання та розпорядження земельними ділянками, розташованими у масиві земель с/г призначення, а також полезахисними лісовими смугами, які обмежують такий масив.

«Передбачається право власників, землекористувачів земельних ділянок с/г призначення, призначених для ведення особистого селянського господарства, фермерського господарства, розташованих у масиві земель с/г призначення, використовувати їх також для ведення товарного с/г виробництва без зміни цільового призначення таких земельних ділянок», – йдеться у повідомленні.

Закон передбачає право власників земельних ділянок усіх форм власності, розташованих у масиві земель с/г призначення обмінюватися такими земельними ділянками.

Також визначено особливості розпорядження землями та використання земель, що залишилися у колективній власності після розподілу земельних ділянок між власниками земельних часток (паїв). Законом, зокрема, визнаються власністю територіальних громад, на території яких вони розташовані, - землі колективних сільськогосподарських підприємств, що припинені (крім земельних ділянок, які перебували у приватній власності).

Коментарі