•  

ПРИБИРАННЯ «ОСТАННЬОГО БАСТІОНУ» СХИЛІВ ІВАНОВОЇ ГОРИ

4650
ПРИБИРАННЯ «ОСТАННЬОГО БАСТІОНУ» СХИЛІВ ІВАНОВОЇ ГОРИ

Сьогодні в рамках усеукраїнської акції-прибирання «Зроби Україну чистішою», ГО «Останній Бастіон» розчистив від сміття територію в минулому старовинної фортеці, що нині є схилами Іванової гори в самісінькому історичному центрі Полтави. 

До нашого прибирання долучилися активісти, самосвідомі жителі міста, студенти та викладачі ПолтНТУ, а також члени ГО «Останній Бастіон» разом зі своїми сім’ями.

Перед початком масштабного прибирання, слово взяв провідний археолог, кандидат історичних наук Пуголовок Юрій Олександрович, який наголосив на актуальності та важливості розчищення від сміття цього місця. Історик зазначив, що ці пагорби є археологічною пам’яткою всеукраїнського значення, на якій під час розкопок знайшли зупинки й артефакти скіфської доби (6 ст. до н.е.), а потім руїни козацької фортеці.

Загальна кількість прибиральників склала майже 40 осіб. Вік учасників був різноманітним – від 60 років найстаршому, до 4 рочків наймолодшій учасниці.

Метою «Останнього Бастіону» було без піару та гучних слів і банерів розчистити дуже засмічену територію поблизу Альтанки, Свято-Успенського Собору та садиби Котляревського – візитівок туристичної Полтави, показати відмінність між ідеями, які пропагує нинішня влада на чолі з О. Мамаєм та його діями, ідеями й цілями, які переслідує «Останній Бастіон». Переслідує не словом – винятково справами. До речі, щодо слів – ми не засмічували місто жодним банером чи пакетом, не робили піар зі свого прибирання на телебаченні. Єдине джерело, звідки люди дізналися про прибирання – це наш сайт та канали у Фейсбуці та ВКонтакті, себто, повністю безкоштовні джерела інформації. А тепер підрахуймо, скільки людей відгукнулися на жиденківську піар-акцію та на наше прибирання? Скільки мішків сміття власноруч зібрав пан Жиденко? Скільки сміття сьогодні прибрав Мамай? Висновки кожен зробить сам собі. Зазначимо лише, що плідне розчищення та винесення сміття, обрізання дерев, збирання битого скла тривало понад 2 години, за які учасники прибирання зібрали понад 30 мішків сміття. Працювали гуртом, у дружній атмосфері, де всі учасники рівні.

Підсумок прибирання – повна вантажівка сміття, що зібрано зі схилів Іванової гори. У кінці археолог Юрій Пуголовок  нагородив найактивніших учасників прибирання книжками про історичне минуле нашого міста. Подарунки отримали полтавка, яка дізналася про прибирання з мережі Фейсбук, наймолодша учасниця за допомогу в розчищенні та студенти ПолтНТУ

Ми показали, яку Полтаву протягом 5 років будував нинішній мер міста Олександр Федорович Мамай, і яку Полтаву будує Геннадій Анатолійович Сікалов разом із об’єднанням «Останній Бастіон». Сміття чи чистота? Хабарництво чи орієнтація на кращі українські та європейські здобутки? Зачинений кабінет чи активна участь у прибиранні разом із жителями Полтави?

Г.А. Сікалов виносить особисту подяку всім, хто долучився до акції-прибирання, яке влаштував «Останній Бастіон», особливо відзначає студентів ПолтНТУ Задворкіна Дмитра, Мар’єнкова Сергія та Тойстера Руслана. Цитата Геннадія Анатолійовича:

"Шановний ректоре ПолтНТУ, пане Володимире Онищенко, будь ласка, візьміть до уваги плідну поміч ваших студентів у прибиранні та нагородіть хлопців".

Дякуємо всім небайдужим полтавцям, які відгукнулися на нашу акцію, дякуємо студентам та викладачам, а також сім’ям «Останнього Бастіону». Велике спасибі всім людям, які з розумінням ставляться до необхідності зробити наше місто чистим. Разом – ми змінимо Полтаву на краще. 

Із повагою та великою подякою всім, хто долучився до нас у прибиранні.

ГО "Останній Бастіон"

Коментарі