•  

Принц Ангальтський вимагає назад свої картини у Полтавського художнього музею ім. М. Ярошенка

2750
Принц Ангальтський вимагає назад свої картини у Полтавського художнього музею ім. М. Ярошенка

Після несподіваного виявлення в Полтавській галереї мистецтв декількох робіт стародавніх майстрів, які вважалися зниклими, їх німецький господар, принц Едуард Ангальтський, вимагає повернути його власність, передає газета "Mitteldeutsche Zeitung".

Голова роду, сімдесятирічний принц Едуард Ангальтський повідомив у ексклюзивній розмові з газетою, що звертатиметься до німецької влади з проханням поставити питання повернення трофейних творів мистецтва власнику перед керівництвом України.

«Картини, виявлені в Полтавському музеї, серед яких і портрети предків принца, є важливим культурним надбанням не тільки для його родини, а й для федеральної землі Заксен-Ангальт і всієї Німеччини в цілому», - заявив принц.

Нагадаємо, що на сайті Полтавського художнього музею випадково було виявлено картини, зниклі під час Другої світової війни з німецького Дессауського замку.

Знахідку віднайшли випадково, під час підготовки виставки "Кранах в готичному будинку". Як зазначив директор культурного фонду Дессау-Верлітц Томас Вайсс, йдеться про шість картин, зокрема про роботи Лукаса Кранаха-молодшого, що датуються ХVI століттям.

Коментарі