•  

Про протистояння в Полтавській обласній раді

5060
Про протистояння в Полтавській обласній раді

Протягом останніх кількох тижнів у Полтавській обласній раді фіксується тенденція до істотного загострення ситуації. Групою депутатів чиняться спроби блокування важливих рішень, зриву голосування, які спрямовані на дестабілізацію роботи і, в кінцевому підсумку, на переформатування політичної конфігурації в облраді.

Основним дестабілізуючим фактором виступає група депутатів, підконтрольна чинному голові облдержадімінстрації Валерієві Головку.

Піком протистояння стали події, що розгорнулися 23 листопада під час позачергової сесії обласної ради, коли зазначена група депутатів, керована першим заступником Головка Андрієм Пісоцьким, покинула залу голосування.

Демарш був спрямований на зрив голосування через т.зв. «надрові питання», пов'язані з виділенням і розширенням ділянок для видобутку природних копалин кількома фірмами. Пікантність ситуації полягала в тому, що необхідної кількості голосів за ці рішення не набирали, а провальне голосування ставило хрест на багатомільйонних прибутках. У той же час, згідно з чинним законодавством, за відсутності будь-якого рішення облради фірми залишали за собою право користуватися виділеними для видобутку ділянками.

Передісторія конфлікту і загальні розклади

Основний ініціатор конфлікту – голова Полтавської обласної державної адміністрації Валерій Головко, зайшов на посаду за квотою «Народного Фронту». Креатура народного депутата від «НФ» Ігоря Котвицького, давнього друга і бізнес-партнера Арсена Авакова. За певною інформацією, за отриману посаду «губернатора» Головко зобов’язувався забезпечити позитивне вирішення Полтавською обласною радою ряду питань, пов'язаних з використанням надр фірмами, що входять в «орбіту» Котвіцького-Авакова.

Ці питання вирішити так і не вдалося. Більше того, за сформованої політичної конфігурації в Полтавській обласній раді, зробити це Головко не в змозі. За наявними даними, це послужило причиною невдоволення його безпосередніх «роботодавців», які в ще серпні ставили Головку ультиматум: вирішити проблему протягом 3 місяців, інакше в області за квотою «НФ» з'явиться новий голова ОДА.

Можливості вирішити «надрові питання» за нинішньої політичної конфігурації Валерій Головко просто не має, тому намагається створити нову.

Звідси – спроби змістити керівництво Полтавської обласної ради, створити не передбачену жодними нормативно-правовими документами більшість, переформатувати роботу ради, перерозподілити комісії.

Варто відзначити, що за всієї складності ситуації в Полтавській облраді, де представлені 10 політичних партій, абсолютну більшість актуальних питань для області вдавалося вирішувати позитивно. Навіть зараз, в умовах жорсткої протидії з боку керівника ОДА, облрада зберігає свою працездатність. Тому жодної необхідності в її переформатуванні немає.

При реалізації вищевказаного сценарію Головко спирається на протиприродний ситуативний союз Радикальної партії Ляшка, Опозиційного блоку і невеликої частини депутатів від БПП «Солідарність».

Головним технічним виконавцем зазначеного сценарію є перший заступник Головка, за сумісництвом депутат обласної ради, голова фракції БПП «Солідарність» Андрій Пісоцький.

Спершу, призначення представника від БПП першим заступником губернатора від «НФ» мало забезпечити необхідну противагу, зберегти баланс сил. Однак незабаром Пісоцький, креатура Ігоря Кононенко, був «підім'ятий» Головком і баланс був порушений.

Що стосується решти заступників губернатора, то Роман Товстий представляє інтереси Тараса Кутового, а Олег Пругло близький до Валерія Головка.

Далі буде

Коментарі