•  

Проблему Макухівського сміттєзвалища вирішать… Колись

2000
Проблему Макухівського сміттєзвалища вирішать… Колись

Минулої суботи, 28 червня, до села Макухівка нарешті завітали представники місцевої влади, щоб укотре «вирішити» проблему горезвісного міського сміттєзвалища, що розташоване поблизу

Макухівський полігон для сміття, окрім екологічної катастрофи, вже перетворився на тему жартів серед місцевого населення, хоча це такі собі «жарти крізь сльози». 

Вже близько 10 років влада обіцяє вирішити це питання: побудувати завод по переробці сміття, провести рекультивацію земель, закрити врешті-решт сміттєзвалище, але позитивних кроків немає й до сьогодні. 

«Останній Бастіон» вже неодноразово порушував тему Макухівського сміттєзвалища і доведених до відчаю мешканців селища Макухівка. 

І ось нарешті людей і громадську організацію все ж таки почули. У невелике село, в якому навіть не згадають, коли востаннє бачили чиновників, цього разу приїхали і перший заступник голови Полтавської ОДА Олег Пругло, голова Ковалівської сільської ради Олександр Бублик (до речі, більшість селян голову сільради бачили вперше). Результатом діалогу стало констатування основних тез, які всі й так знали: 

- обласна і міська рада нічого для Макухівки не зробили; 

- КТП 1628 використовує площу на один гектар більшу, ніж має на це право; 

- вода для пиття майже не придатна, згідно експертизи, що провела ГО «Останні Бастіон». 

Заступник губернатора пообіцяв розглянути проблему і вже через 2 тижні, а саме 12 липня, повернутись у Макухівку з планом подальших дій і відзвітуватись перед громадою. Мешканці села, у свою чергу, мають на меті до цього часу підписати й ухвалити резолюцію, яка висуне ультиматум - або завод і рекультивація, або сміттєвози висипатимуть сміття посеред Корпусного парку. 

Цікаво, що на зустріч не приїхав Віктор Лисак, директор Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА, якого громада села запрошувала на зустріч і дуже хотіла б почути пояснення з приводу збільшення кількості різноманітних захворювань у селі та про те, що їх може викликати. 

Інший, досить цікавий момент зустрічі пов'язаний з паном Бубликом-молодшим, котрий на сьогодні є головою Ковалівської сільради. За результатами зустрічі, Олександр Бублик і Олег Пругло вирішили зустрітись першого липня і разом вирішити питання стосовно балансоутримувача ділянки дороги від траси Київ — Харків до сміттєзвалища, та щодо подальшого її ремонту. Вибачте, а раніше про стан цього відрізку дороги голові сільради відомо не було? 

Чи будуть якісь позитивні зрушення – сказати зараз важко, адже «розглядають» і «вирішують» проблему Макухівського сміттєзвалища ледь не щороку, особливо це помітно у передвиборчий період. І велике питання, чи помітили б її і цього разу, якщо б мешканці селища не почали погрожувати перекриттям міського сміттєзвалища. 

ГО «Останній Бастіон» продовжить тримати руку на пульсі подій, чекайте нові матеріали про Макухівське сміттєзвалище на нашому сайті: www.baston.tv

Коментарі