•  

​Продажні депутати хотіли за безцінь віддати полтавські родовища?

5281
​Продажні депутати хотіли за безцінь віддати полтавські родовища?

Остання в цьому скликанні сесія Полтавської обласної ради видалася аж надто «гарячою». І не дивно. Адже мало того, що в порядку денному було 68 питань!

Під занавіс своєї каденції деякі депутати вирішили роздати останні полтавські родовища нафти й газу! Понад два десятки проектів рішень сесії стосувалися надання погодження наотримання спеціального дозволу нагеологічне вивчення площ, втому числі дослідно-промислову розробку, зподальшим видобуванням нафти ігазу. Причому, без проведення попереднього аукціону. Тобто, безкоштовно. Це при тому, що обласні очільники весь час скаржаться на нестачу коштів.

Одне з підприємств – ПАТ «Укргазвидобування», яке ще за часів Януковича поділили його друзі. Як стверджує Геннадій Сікалов, директор задушеного попередньою владою підприємства «Полтавнафтогазгеологія», у 2012-13 роках «Укргазвидобування», спрямувало 5 мільярдів гривень на міфічні геофізичні роботи, а насправді – на одеський конвертаційний центр.

Ще на 8 родовищ претендувало ТОВ «АНГРО Інвест», зареєстрованеу... березні 2015 року! Ще на три ділянки - ТОВ «Нафтогазсервіс» і на одну - ТОВ «АЗОН Компані».

До слова, про двох зтрьох претендентів накорисні копалини області немає йзгадки вІнтернеті, нетещоофіційних сайтів цих підприємств. Не відомі прізвища справжніх власників цих компаній.

Фактично надра, які за Конституцією належать народу, планувалося віддати невідомим особам.

Щоправда, не всі депутати погоджувалися на таку сумнівну оборудку. На засіданні президії, що відбулося перед пленарним засіданням, голова комісії з паливно-енергетичного комплексу та використання надр Олександр Залужний від «Совісті України» прямо сорочку на собі рвав, намагаючись переконати колег, що родовища треба віддати. Мовляв, нам треба інтенсивніше видобувати свій газ, щоб менше залежати від Росії. Та депутат Степан Бульба нагадав йому, що так же палко й експресивно й тими ж самими словами Залужний з Удовіченком два роки тому лобіювали інтереси скандальної фірмі «Голден Дерік» міністра-утікача Ставицького, віддавши їй 40 полтавських родовищ! Тільки де зараз та компанія, яка, до речі, не виконала свої зобов’язання перед областю щодо надання коштів на розвиток соціальної сфери?

Члени Партії простих людей і «Батьківщини» влаштували мітинг перед сесійною залою, а громадські активісти виставили пікет прямо перед президією. У залі було дуже багато людей, які приїхали з тих сіл, де планувалия розвідка й видобуток надр. Адже люди вже добре знають, що олігархам – мільярди від нафти й газу, а їм – розбиті важким технологічним транспортом дороги, газ по ціні російського, отруєне довкілля й хвороби, від яких вони вмирають, бо не мають коштів на лікування.

З трибуни голова громадського об’єднання «Останній бастіон» Геннадій Сікалов аргументовано розкритикував меморандум з нафтовидобувними компаніями про виділення на розвиток соціальної сфери 19 мільйонів гривень, який підписали голова Полтавської ОДА Валерій Головко та голова обласної ради Петро Ворона, видаючи це за велике досягнення.

- Одна свердловина в середньому видає на гора за добу від 60 до 130 тисяч куб. метрів газу. Відповідно родовище з 20-30 свердловинами – близько 3 млн. куб. м за добу. Якщо поділити 19 мнл. грн. на ціну тисячі куб. м газу для населення (8200 грн.), то виходить, що нафтогазовидобувна компанія дасть місцевим радам те, що видобуває менше, ніж за одну добу. Хіба це справедливо? На Полтавщині близько 100 родовищ, тільки що має з того область?!

19 мільйонів на рік – це справді мізер. За інформацією Укравтодору, орієнтовна нормативна вартість 1 кілометра капітального ремонту автомобільної дороги 1-ї категорії становить у цінах 2015 року 20-30 млн. грн. А вартість будівництва 1 кілометра такої дороги коливається в межах 70-100 млн. грн. То виходить, що віддавши понад 20 нафтогазових родовищ приватним структурам (площа деяких – кілька сільських рад), Полтавщина отримає від них суму, за яку не можна відремонтувати навіть одного кілометра дороги?!

Громадські активісти заблокували трибуну й змусили депутатів зняти з розгляду «нафтогазові» питання порядку денного сесії. Чимало депутатів підтримали їх у тому, що ці надважливі питання повинен розглядати з процедурою громадських слухань новий склад обласної ради, який буде обраний 25 жовтня.

А далі – майже детектив. Зраділий народ розійшовся, вважаючи, що переміг. Та після обіду той же одіозний депутат Олександр Залужний домігся повернення «нафтогазових» питань у порядок денний і їх розгляду! Яка підлість, яка підступність! Мимоволі спадає на думку: які ж це треба гроші взяти, щоб так безсоромно нахрапом відстоювати інтереси приватних компаній!

Під час розгляду питання депутат Степан Бульба з трибуни заявив, щопотрібно дочекатися назаконодавчому рівні єдиних правил для всіх, тобто, проведення аукціонів ієдиного розміру рентної плати.

Для надання погодження наотримання спецдозволів не вистачило голосів.

Після цього провального голосування полтавський губернатор В.Головко заявив, що така позиція депутатів, на його думку, є відстоюванням інтересів Російської Федерації.

Дивна думка й образлива для патріотів! Адже ми хочемо прозорості при розподілі надр, обговорення з громадами. Чи питала влада у жителів сільських рад: хочуть вони сусідства зі шкідливим виробництвом? Ні! Чи пояснювали владоможці людям, яка вигода буде населеним пунктам від співпраці з розробниками надр? Ні!

Роман Дружбін - директор ТОВ "АНГРО ІНВЕСТ"

І допоки так продовжуватиметься, українцям не бачити газу за доступними цінами, а корупція в Україні процвітатиме більше, ніж за Януковича!

Людмила Стельмах (Кучеренко),

президент Полтавського обласного медіа-клубу

Коментарі

  • Семен (06 жовтня 2015, 13:11)

    Бастіон - так тримати! Геннадій Сікалов - полтавці з вами та за вас! я бу на цій сесії, якби не ви, Головко й Ворона сплавили б родовища. Голден дерік - фейкова компанія - яскравий приклад, як чиновники обдирають народ