•  

Прокуратура Полтавської області пред’являє позови в інтересах випускників інтернатів, яким не виплатили понад мільйон гривень

1100
Прокуратура Полтавської області  пред’являє позови в інтересах випускників інтернатів, яким не виплатили понад мільйон гривень

Витребувавши і опрацювавши інформацію Департаменту освіти і науки Полтавської облдержадміністрації про стан виплати одноразової грошової допомоги дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування, які є випускниками інтернатних закладів, прокуратура виявила суттєві порушення.

Про це повідомила начальник відділу захисту прав і свобод дітей прокуратури області Галина Скотаренко.

За її словами, всупереч вимогам ч. 7 ст. 8 Закону України «Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування», випускники навчальних закладів із числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, не забезпечувались за рахунок навчального закладу або відповідної установи одноразовою грошовою допомогою в розмірі не менше шести прожиткових мінімумів для осіб відповідного віку.

«Випускникам надавалась допомога відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 5 квітня 1994 року. Ці суми становили від 42 грн. до 2,5 тис. грн. Проте одноразова грошова допомога в розмірі не менше шести прожиткових мінімумів (від 7 тис. 260 до 7 тис. 716 грн.) відповідно до вищезгаданого закону не виплачувалась», - уточнила Галина Скотаренко та додала, що, за підрахунками прокуратури, 166 випускникам інтернатних закладів 2013-2014 років не виплачено понад мільйон гривень.

В інтересах дітей прокурорами міст та районів області до адміністрацій навчальних закладів пред’явлено 28 позовів, із них 14 судами вже розглянуто та задоволено. Наразі готується ще близько 100 позовних заяв.

Варвара Самохіна

Коментарі