•  

Прокурор Луганської області Янко не вказав у своїй декларації дружину і будинок-готель у 450 квадратів в Яремче

330
Прокурор Луганської області Янко не вказав у своїй декларації дружину і будинок-готель у 450 квадратів в Яремче

Час від часу ми зустрічаємо інформацію про те, як населення тієї чи іншої області виступає проти недоброчесних, на їх думку, прокурорів. Часто така увага з боку громадськості стає причиною початку службового розслідування в результаті якого одіозну особистість знімають з посади в області. Однак чи можна це дійсно вважати звільненням та покаранням, якщо, через деякий час, ми зустрічаємо даних прокурорів уже в інших областях, а іноді навіть на вищих посадах, пише Просуд.

Знайомтесь, прокурор Луганської області – Володимир Михайлович Янко. Практично вся багаторічна праця Володимира Янка пов’язана з органами прокуратури в західних областях України.Свою прокурорську кар’єру Янко розпочав ще в 1994 році з посади старшого слідчого в місті Яремче Івано-Франківської області. З 2004 по 2011 рік Володимир Янко займав посаду прокурора Івано-Франківська, згодом, в 2011 році, він став заступником прокурора Івано-Франківської області. Вже після Майдану, в січні 2015 року, тоді ще заступник генерального прокурора Віктор Шокін представив Володимира Янка як прокурора Закарпатської області. Чому ж через 2 роки прокурор Янко опинився в протилежній частині України?

Невдоволеність громадськості Володимиром Янком як прокурором області почала наростати вже через рік після його призначення. Однією з головних причин була бездіяльність прокурора в розслідуванні кримінальних справ щодо корупції місцевих чиновників. Активісти навіть склали список проваджень, які були дивним чином закриті або ж «замороженні» прокуратурою області в двох містах – Ужгороді та Чопі. До списку потрапило 61 кримінальне провадження. Ще однією причиною невдоволення громадськості стало майно прокурора, яке неможливо пояснити його офіційними доходами, однак, про це згодом.

Втім вже через 3 дні після дати закінчення службової перевірки, 8 серпня 2016 року, Володимира Янка не звільняють, а призначають на посаду прокурора Луганської області. Представляв Володимира Янка на новій посаді Дмитро Сторожук, який і повідомив про початок службової перевірки. Під час представлення пан Сторожук зазначив, що головне завдання Володимира Янка на посаді очільника прокуратури Луганської області – повернути довіру суспільства і боротися з корупцією. Однак саме відсутність результатів боротьби з корупцією на посаді прокурора Закарпатської області і викликала гучну реакцію суспільства. Навряд це призначення можна вважати дійсним покаранням за зловживання на минулій посаді.

Як виявилося, даний будинок є VIP-віллою для туристів під назвою «Карпатський замок», інформацію щодо цього готелю ми знайшли також в інтернеті. Ось як виглядає цей будинок сьогодні:

1 - 6

<

>

Важливо зазначити, що ні на момент нашого приїзду, ні на момент пікету цього будинку активістами в 2016 році, як готель він не працював. Останні відгуки туристів та розміщенні оголошення щодо відпочинку в «Карпатському замку» датуються 2014 роком. Сусіди також підтвердили, що вілла не здається вже понад 4 роки.

Втім в декларації Володмира Янка за 2016 рік ми не побачили а ні вілли, а ні самої дружини чи дітей прокурора. Враховуючи той факт, що вказане майно зазначалося в деклараціях за 2014 та 2015 роки і зникло лише після пікетів громадськості, а також популярність фіктивних розлучень серед чиновників, ми маємо сумніви в реальності цього розлучення.

Також у власності прокурора є автомобіль Toyota Camry 2012 року випуску придбана в 2014 році.

У власності 24-річної невістки прокурора квартира площею 131 кв.м. в центрі Києва по вул. Мельникова, будинок площею 603 кв.м. в елітному селі Козин поблизу Києва та автомобіль Range Rover Evoque 2012 р.в. Все це майно стало власністю Марти Янко в 2015-2016 роках, коли їй було лише 22-23 роки.


Окрім цього 25-річний син прокурора Володимир Янко нещодавно став власником автомобіля Audi A7 2011 року випуску. Сьогодні вартість такого авто сягає від 30 тис.дол.

Відділ моніторингу

Коментарі