•  

Протестний рух проти незаконної забудови по вулиці Ляхова набирає обертів

5610
Протестний рух проти незаконної забудови по вулиці Ляхова набирає обертів

Влада міста та області разом із забудовником продовжують чинити тиск на жителів будинку за адресою вулиця Ляхова 12а, які вже не перший день намагаються не допустити свавілля та беззаконня у своєму дворі.

Із достеменних джерел стало відомо, що завтра, 14 березня, близько 5 години ранку, забудовник під захистом міліціянтів розпочне протиправне знесення паркану. За словами джерела на цю акцію керівництво МВС області виділило 60 співробітників міліції.

Нагадаємо, що дещо подібне відбувалось вже вчора: «Забудова історичної пам’ятки поставила Полтаву на межу зіткнень: в центр стягнута міліція, сходяться протестувальники»

Між тим, все більше полтавців не залишаються осторонь проблеми незаконної забудови центральної частини міста, яка руйнує архітектурну пам'ятку - Кадетський корпус. Тому сьогодні з самої ранку на пікет до воріт будівельного майданчика, окрім місцевих жителів, вийшли й представники громадського руху «Стоп забудова».

«Права мешканців Полтави за адресою Ляхова 12а були грубо порушені з боку місцевої влади. Позавчора сталась брутальна подія, я не знаю, що саме мотивувало забудовника, коли він почав завозити будівельні матеріали з боку «Кільця» і в результаті - зруйнував паркан архітектурної пам’ятки. Сьогодні ми проводимо акцію протесту. Ми хочемо звернути увагу міського голови та обласної влади на дану проблему. Та хочемо також закликати всіх небайдужих мешканців Полтави долучатись, адже є гарна приказка "Мій дім – моя фортеця".», - говорить Ігор Головатий лідер громадського руху «Стоп забудова».

Але загострення ситуації не залишає місце для звичних пікетів та невдоволених висловлень. Тож сьогодні, близько 10 години ранку, ініціативна група з мешканців та громадських активістів намагалась потрапити на зустріч з губернатором області Валерієм Головком, але останнього не виявилось на місці, у зв’язку з відрядженням до Києва. Тому протестувальників, зауважимо, що без ентузіазму, був вимушений прийняти перший заступник голови облдержадміністрації Олег Пругло.

Але говорити про якийсь результат досить важко, адже все як завжди було в типовому для Олега Пругла стилі: «пишіть заяви, ми розглянемо». Зважаючи на екстрену ситуацію, адже до команди правоохоронцям «захистити» «нещасних» робітників від жителів будинку залишалось менше 20 годин, активісти просили надати конкретну відповідь лише на одне питання: «Чи згодні ви нам допомогти?».

Усіляко ухиляючись від відповіді та апелюючи вже всім набридлими фразами на кшталт: «це поза межами моєї юрисдикції» та «вам до міськради, я таких питань не вирішую», заступник все ж таки погодився на камеру зателефонувати в. о. начальника УМВС України в Полтавській області Олегові Беху та поцікавитись, чи справді на завтрашній ранок правоохоронцями плануються якісь подібні заходи.

У результаті Пругло запевнив і пообіцяв стурбованим жителям та активістам, що ніякого штурму завтра не буде. Але чи так це і якщо так, то скільки часу виграли громадяни, доки зухвалість чиновників і забудовника в черговий раз не поставить приватну власність та власність міста під загрозу знищення – велике питання.

Так само як і велике питання, чому заступника губернатора області не цікавить проблема знищення забудовником Кадетського корпусу. Можливо річ у тому, що Сірик є чинним депутатом обласної ради?

«Останній Бастіон» продовжить пильно слідкувати за ситуацією. Та все ж здається, що місцеві органи влади навмисно провокують загострення ситуації.

Далі буде…

Олександр Сергєєв

Коментарі