•  

Путін, Кадиров і невірна дружина

7040
Путін, Кадиров і невірна дружина

В історії з вбивством Нємцова і арештом кілерів Делімханова з'являються все нові сюжети. Путін нагородив Кадирова орденом, а в російській пресі жваво обговорюється версія про «замовника» вбивства російського опозиціонера, розказана «Новою газетою».

Мова йде про родича Адама Делімханова, майора міліції Руслана Гереєва, який постійно проживає в Москві.

У російській пресі його називають «ймовірним замовником і організатором вбивства». Про те, чим йому насолив Нємцов не пояснюється. Також повідомляється, що «прізвище цієї людини відоме Путіну».

«Замовник» теж колись «служив» у кадировській банді «Північ» і також, як і Заур Дадаєв, був неодноразово нагороджений.

«Нова газета» пише, що існує якийсь «розстрільний список», в який крім Нємцова включені Олексій Венедиктов, Михайло Ходорковський, Ксенія Собчак (!). І по кожному з фігурантів цього списку, мовляв, «працює» не одна група, а як мінімум дві, «як це прийнято у кілерів з Чечні».

На цьому тлі кілер Заурбек Дадаєв різко змінив свої свідчення і оголосив, що відмовляється від визнання у вбивстві Нємцова, яке він нібито зробив «під тортурами». Природно, що після цієї заяви безглузда версія про помсту Нємцову за «Шарлі Ебдо» миттєво померла.

Агентство «Росбалт» передало в ніч на 11 березня, що влада Дагестану «оголосили в розшук Шаа Турлаєва» за обвинуваченням у замаху на мера Хасав'юрту Умаханова. Турлаєв відомий тим, що організував вбивство у Відні (Австрія) колишнього охоронця Кадирова Ісраїлова, а також стояв за серією інших вбивств (в т.ч. старшого брата Ямадаєвих).

Треба сказати, що Шаа Турлаєв оголошується в розшук не в перший раз. Однак це йому абсолютно не заважає не тільки вільно проживати у себе вдома в Чечні, але і пересуватися без всяких перешкод як по території Росії, так і за кордоном.

Російські ЗМІ буквально кишать різними версіями вбивства Нємцова. Коментарі сиплються один за іншим, численні штатні і позаштатні «аналітики» міркують про те, «кому це вигідно», при цьому більшість, як би між іншим, погоджуються, що «все це спрямовано проти Путіна».

Тим часом, як правильно помітили деякі спостерігачі, вкидання численних версій, часом найбезглуздіших (як в історії з «Шарлі Ебдо») насправді покликане забалакати головну версію і приховати головного замовника вбивства Нємцова.

Насправді все просто і очевидно. Їжаку зрозуміло, що кілер Заур Дадаєв, заступник молодшого брата Адама Делімханова в жорстко структурованій і абсолютно підконтрольній банді Кадирова «Північ», ні за яких навіть самих фантастичних обставин, ніколи сам не міг в принципі вирішити вбити опозиціонера рівня Нємцова.

Він отримав наказ. Отримати цей наказ він міг тільки від двох людей - Кадирова або Делімханова. Виявлений «Новою газетою» «замовник» Руслан Гереєв, швидше за все, проміжна ланка чи чергова помилкова ціль, або тестовевкидання для заміру реакції (як у випадку з «Шарлі Ебдо»), щоб відвести увагу від справжнього замовника.

Також очевидно, що ані Кадиров, ані тим більше Делімханов ніколи і не за яких обставин самі не підуть на вбивство таких знакових загальноросійських фігур, як Нємцов. Інша справа Чечня. Тут у них руки розв'язані і ніякого звіту немає.

Навіть Інгушетія і Дагестан для них проблемні території і вони не можуть там коїти, що хочуть. Історія із замахом на Умаханова та арешт кілерів Делімханова силами евкуроівського наркоконтролю в Інгушетії, це ясно показують.

А Нємцов це зовсім інша територія і зовсім інший рівень. При всій своїй олігофренічності, Кадиров прекрасно знає відведені йому червоні лінії, незважаючи на роздутий російською пресою міф про свавілля путінської собаки.

Тому без наказу чи побажання Кремля (а ще точніше, без санкції Путіна), Кадиров ніколи не пішов би на вбивство Нємцова. А те, що вбивство справа його рук сьогодні ніхто не сумнівається.

Поведінка Путіна і Кадирова нагадують старий анекдот про невірну дружину, яку застукав у ліжку з коханцем її чоловік. Вставши, з ліжка дружина обурено промовила - «Ну от, зараз знову почнуться закиди, підозри ...».

Насправді ж цікавим у всій цій історії є не нахабна поведінка Путіна чи Кадирова, фактично спійманих на місці злочину, і навіть не той факт, що ФСБ так оперативно пов'язала кілерів, а те, що Бортніков поспішно і публічно озвучив імена вбивць, хоча чудово знав, хто вони і хто за ними стоїть.

Поки не ясно, чи поставив Бортніков Путіна перед фактом, або отримав від нього дозвіл надати розголосу факт арешту кілерів. Однак ясно, що з усім цим вантажем доведеться щось робити. Варіантів тут не так вже й багато - від вантажу треба позбавлятися або на когось повісити.

І ще було б дуже цікаво дізнатися, про що говорили з внесеним до списку санкцій ЄС Бортниковим американці, в ході його нещодавної поїздки до Вашингтона за формальним приводом «боротьбаз тероризмом».

Відділ моніторингу

Коментарі