•  

​Путін не міг залякати Ізраїль через безпілотники для України

220
​Путін не міг залякати Ізраїль через безпілотники для України


Українські ЗМІ дружно підхопили інформацію про те, що ізраїльський уряд скасував рішення про постачання Україною безпілотників після дзвінка прем'єр-міністру Беньяміну Нетаньяху глави Росії Володимира Путіна.

Її поширив Bloomberg з посиланням на високопоставленого ізраїльського чиновника.

За інформацією цього авторитетного видання, йдеться нібито про те, що в жовтні минулого року глава МЗС України Павло Клімкін під час свого візиту в Ізраїль заявив, що Київ дуже зацікавлений в імпорті БПЛА, зокрема для моніторингу ситуації в Донбасі.

Місцеві ЗМІ також повідомляли, що найбільший виробник безпілотних літальних апаратів Ізраїлю компанія Israel Aerospace Industries погодилася продати Україні свої дрони.

Однак, за даними Bloomberg, угода була скасована через відсутність схвалення уряду Ізраїлю.

Особливо варто звернути увагу на те, що офіс Нетаньяху, ізраїльське міністерство оборони і прес-секретар російського президента Дмитро Пєсков від коментарів з цього приводу відмовилися.

Картина, намальована Bloomberg виглядає, м'яко кажучи, дивно. Далі висловлю виключно власні міркування.

Військово-технічне співробітництво з РФ завжди викликало багато запитань в Ізраїлі. Це пов'язано, насамперед, з тим, що Москва продовжує постачання озброєнь в Іран і Сирію, і постійно шантажує цим ізраїльтян - НЕ продасте нам технології BirdEye 400 - поставимо Ірану ЗРК С-300. У підсумку, у вересні 2014, ізраїльтяни остаточно відмовилися від пропозицій Росії щодо спільного виробництва сучасних ударних БПЛА, по суті пославши уряд Путіна і всіх його «миротворців» туди, де вони всі і повинні знаходитися.

Але не в цьому суть. А суть в тому, що як мені здається - в реальності ніякого контракту на постачання БПЛА, про який у жовтні 2014 перед камерами розповідав Міністр Павло Клімкін, укладено не було. Була погашена стара угода з Aeronautics Defense Systems - по всій видимості під тиском США, укладена ще за Януковича. А все інше про БПЛА в рамках цього візиту було черговим популістським триндежом на камери, не більше того. Тому що і в МЗС і в МОУ прекрасно знають, що в момент, коли вони захочуть ізраїльські БПЛА - вони їх отримають, незалежно від того, хто там кому дзвонить і на кого сердиться.

Мою здогадку підтвердив народний депутат Борислав Береза, який написав на своїй сторінці в Facebook: "Я не полінувався і задав питання ізраїльтянам пов'язаним з оборонним комплексом Ізраїлю. Вони підтвердили, що ніякої конкретики немає і не було. Більш того. Вже існують варіанти і постачання продукції ізраїльського оборонпрому не так на пряму, але в Україні. Так що якщо б дійсно було бажання з боку української сторони, а не PR, то ми б отримали бажане ".

"Зараз готується офіційний візит української міжпарламентської групи зі зв'язків Україна-Ізраїль. У процесі цієї зустрічі будуть підняті питання постачання дронів в Україні. Подивимося який буде результат цих переговорів, адже їх метою буде не PR-галас, а постачання в Україну ", - додав Береза.

Тепер з приводу «сердитого дзвінка.» Я вважаю, що Путін може «сердито дзвонити» своєму масажисту, а не Бібі, оскільки останній на ххх крутив і Путіна і всі його спроби «вплинути» на Ізраїль через призму реакції на очевидно-брудну агресію Росії в Україні. За 67 років в Ізраїлі звикли вже к «сердитим дзвінкам».

Коментарі