•  

Путін стратив Нємцова

3190
Путін стратив Нємцова

У Москві пізно ввечері 27 лютого застрелили опозиціонера Бориса Нємцова. Вбивство сталося на Великому Замоскворецькому мосту, де він прогулювався з подругою. Поруч зупинилася машина і пролунало шість пострілів, чотири з них були влучними! Шансів вижити у Бориса Нємцова не залишалось – він помер на місці. Дівчина, яка була з Нємцовим (за деякими даними, 23-річна київська модель Ганна Дурицька) не постраждала, але пережила сильний шок.

«Я теж шокований, але впевнений, що ці виродки заплатять дорогу ціну, - сказав колишній прем'єр-міністр Росії Михайло Касьянов. - Зараз кожен опозиціонер потребує захисту суспільства». За словами Касьянова, у нього немає ніяких версій у зв'язку з розстрілом Нємцова.

Хоча ще за два тижні до трагедії сам Нємцов відкрито заявляв, що Путін може його вбити.

Ось що він говорив тоді в інтерв'ю «Собеседнику»:

  • Я ніколи не приховував своїх політичних поглядів. Тому вважаю, що саме він, Путін, розв'язав війну на Україні. Ставлюся до нього гірше нікуди. Особливо після подій «Норд-Осту» і Беслана. Моя мама, яка живе в Нижньому Новогороді теж категорично проти того, що відбувається в Україні, вважає, що це катастрофа і повний кошмар. Але найбільше її хвилює Путін. Щоразу, коли я їй дзвоню, вона каже: «Коли ти припиниш лаяти Путіна? Він же тебе вб'є!» І це цілком серйозно. Але мама сама мене завжди привчала до того, що треба відстоювати свою точку зору, бути незалежним і самостійним. На свою голову мене таким виховала, а тепер обурюється, що я лаю Путіна, який намагається у нас з вами відібрати свободу. Вона реально боїться, що він мене може вбити через мої виступи як у реальному житті, так і в соціальних мережах. І це, повторюся, не жарти: вона розумна людина. Тому вона дуже цього боїться. Але сам я не дуже боюся Путіна. Якби я боявся дуже сильно, то навряд чи очолював би опозиційну партію, навряд чи займався б тим, чим займаюся.

До речі, принаймні два факти спонукають задуматися. По-перше, опозиціонер убитий буквально за десяток метрів від Кремля, в місці, яке добре охороняється, і знімається з усіх точок, отже, убивці були упевнені у власній безкарності. По-друге, це трапилося за день до опозиційного маршу «Весна», який був запланований 1 березня на Великому Замоськворецькому мосту.

Утім майже відразу ж після вбивства, спочатку прес-секретар Путіна Пєсков, а потім і сам кремлівський упир оголосили, що «злочин носить замовний і провокаційний характер». Путін також поспішив заявити, що «бере під особистий контроль розслідування вбивства». Звичайно, хто б сумнівався! Так легше буде приховати сліди злочину. Це старий трюк ЧК-КГБ-ФСБ – вбити політичного противника, а потім обурюватися у відповідь на звинувачення у вбивстві: «Невже ми такі ідіоти, щоб так підставлятися. Це все провокатори, які таким чином хочуть нам нашкодити».

Такий трюк Путін уже робив у випадку з Юшенковим, Качиньським, Політковською, Березовським, Литвиненком. Тепер ось - Нємцов.

Одним з перших співчуття висловив президент України Петро Порошенко. «Шок. Бориса вбили. Важко в це повірити. Не сумніваюся, вбивці будуть покарані. Рано чи пізно. Світла пам'ять», - йдеться у його Twitter.

Російський поет Андрій Орлов уже присвятив мученику Борису Нємцову епітафію.

Это случилось в Москве сегодня.

Не промахнулись стволы подлецов.

В строю российской Небесной Сотни

Правофланговым – Борис Немцов.

За правду четыре пули наградой.

Всего лишь день не дожил до весны.

Красивое место выбрали гады -

С видом на Кремль, в сердце страны.

Над Спасской башней – чёрные птицы,

Злорадно лыбится их господин.

Борис, Небесная Единица,

Похоже, не долго ты будешь один.

Всегда улыбался, хотел быть первым,

Готовил какой-то новый сюрприз,

И сдали, похоже, ублюдков нервы.

Они боялись тебя, Борис.

Теперь про войну и коррупции кариес,

Про антимайдановских мотокрыс

Пишите Боре, вот новый адрес:

Небесная Сотня. Немцов Борис.

Коментарі