•  

Рада надала статус учасників бойових дій членам добровольчих формувань

110
Рада надала статус учасників бойових дій членам добровольчих формувань

Парламент надав статус учасників бойових дій особам, які у складі добровольчих формувань брали участь в антитерористичній операції.

За відповідний законопроект №1688 про внесення змін до Закону України "Про статус ветерана війни, гарантій їх соціального захисту, що стосується статусу осіб, які захищали незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України" у вівторок проголосувало 274 народних депутатів.

Відповідно до прийнятого закону, статус учасника бойових дій отримують особи, які у складі добровольчих формувань територіальної оборони, створених державними чи громадськими організаціями або самоорганізувалися для захисту незалежності, суверенітету і територіальної цілісності України і брали безпосередню участь у АТО, перебували в районах її проведення за умови, що надалі ці формування були включені до складу ЗСУ, МВС або Національної гвардії.

Зміни до закону також передбачають, що інвалідами війни визнаються військовослужбовці, які захищали незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України і стали інвалідами внаслідок поранення, контузії чи отримали каліцтва під час безпосередньої участі в АТО.

До слова, у вівторок Верховна Рада також внесла зміни до Закону "Про військовий обов'язок і військову службу" щодо звільнення від військової служби студентів, аспірантів та докторантів денної форми навчання.

Коментарі