•  

Ремонт полтавських доріг саботують місцеві виконкоми

1740
Ремонт полтавських доріг саботують місцеві виконкоми

Десятки мільйонів гривень, виділені державою на ремонт доріг Полтавщини, вже понад півроку лежать невикористаними на місцевих рахунках.

Цього року з державного бюджету Полтавщині були виділені понад 77 мільйонів гривень на будівництво, ремонти та утримання вулиць і доріг області. Проте використано з них менше десятої частини – лишень 7 мільйонів гривень. 

Такі дані випливають зі звіту колегії Полтавської облдержадміністрації.

Причинами практичного нульового використання коштів та невиконання профінансованих ремонтів Полтавська ОДА називає те, що виконавчі органи місцевих рад під всілякими приводами ухиляються від укладання договорів з підрядниками – затягують підготовку документації, пошук виконавців, тощо. 

Така поведінка районних та селищних рад викликана небажанням можновладців слідувати реформі, згідно якої утримання та фінансування доріг незабаром ляже на місцеві бюджети. 

Ради чинять реформі опір попри те, що уряд обіцяє забезпечити нове обтяження переведенням на місцеві бюджети кількох податків, за рахунок яких фінансуються дороги і зараз. 

Своїми діями місцеві влади намагаються продемонструвати неспроможність ідеї перекласти баланс доріг на місцеві громади, побоюючись, що коштів не вистачатиме і вся відповідальність перед виборцями звалиться на них.

Коментарі