•  

Ремонт тепломереж у Решетилівці й Гребінці: справа – труба

660

Не дивлячись на літо за вікном, питання забезпечення майбутнього опалювального сезону не просте для мешканців Полтавської області. Воно стосується не тільки майбутньої ціни на газ, але й стану інженерних мереж. З їх ремонтом в Гребінці та Решетилівці виникли проблеми.

13 листопада 2017 року Департамент будівництва Полтавської ОДА підписав два договори з ПП «ІБК« Дедал» на капітальний ремонт основних теплових мереж в місті Гребінка і в місті Решетилівка Полтавської області.

Цій події передували тендерні торги на 10 млн і 6,1 млн грн, які виграла вищевказана компанія.

Згідно умов договорів робота повинна була бути виконана до кінця березня 2018 року. Проте чи виконані ці роботи?

Перш за все варто звернути увагу на переможця.

Компанія належить депутату Рівненської обласної ради Файфурі Богдану Михайловичу і його дружині - Семенчук Валентині Василівні.

За підприємством тягнеться шлейф кримінальних проваджень.

У кримінальній справі №22015180000000067 обвинуваченими особами був створений ряд фіктивних підприємств, серед яких - ТОВ «Скілур - Торг». Саме через це підприємство пропускалися гроші ПП «Дедал». Слідство зацікавилося правильністю нарахування та сплати ПДВ і податку на прибуток. Всього через фіктивні підприємства було проведено 40,8 млн грн, державі завдано збитків на 8,2 млн грн.

Ще одну кримінальну справу № 12016180010006876 присвячено махінаціям при оформленні звітних будівельних документів з боку ТОВ «Альтернативна Теплова Компанія», власником якої є Валентина Семенчук, вона ж власниця ПП «Дедал». Саме в офісі ПП «Дедал» зберігалася, на думку слідства, сфальсифікована документація.

В межах кримінальної справи №12013190020000501, слідство встановило, що директор ПП «Дедал» в змові з групою осіб (злочинної групи) придбав фіктивну фірму ПП «Монтаж М». Справа була порушена за фактом фіктивного підприємництва та привласнення бюджетних коштів в особливо великих розмірах.

Подібна «бізнес-історія» ПП «Дедал» підштовхує до запитання - яким чином буде виконана робота по модернізації теплотрас в Решетилівці і Гребінці?

Адже мова йде про демонтаж старих і укладання нових труб на відрізках у 3 км в Гребінці та 2 км в Решетилівці.

Якщо звернути увагу на тендерну документацію, надану ПП «Дедал», то можна побачити, що переможець в якості аналогічних робіт і позитивних відгуків підклав документи своєї другої фірми (по дружині) - ТОВ «Альтернативна теплова компанія».

Не секрет, що в Україні існує цілий ринок вживаних труб, які використовуються повторно з метою економії. На скільки якісно проводиться ремонт і чи проводився він взагалі? Офіційні сайти Гребінки і Решетилівки мовчать.

Більш того – Департамент будівництва Полтавської ОДА вже фігурував в одному кримінальному провадженні № 12016170000000707. Досудовим слідством було встановлено, що посадові особи департаменту зловживали своїми повноваженнями на користь ТОВ «Авалон Будінвест». Саме ця компанія мала ремонтувати каналізацію у Полтаві. У розрахункових документах були виявлені порушення – туди вносились завідомо неправдиві цифри. Тобто роботи велись лише на папері, що призвело, як зазначено у судових документах, до «тяжких наслідків».

У рівненського депутата Богдана Файфура стійкий інтерес до Полтавської області і до Решетилівки, зокрема. Про це свідчить зареєстрована ним фірма - ТОВ «Решетилівкатеплоенерго» (код 41459985).

З жовтня 2015 року фірма освоїла 32,5 млн грн на державних підрядах.

Станом на 1 серпня 2018 року ПП «Дедал» отримав тільки передоплату за Гребінку в розмірі 2,9 млн грн. За роботи в Решетилівці жодної бюджетної транзакції. Все говорить про те, що роботи не виконані, хоча повинні були бути закінчені ще в березні 2018 року.

Сам Богдан Файфура свого часу був членом партії «Батьківщина», як і голова Полтавської ОДА Валерій Головко.

Петро Галушка

Коментарі