•  

«Ревізора» в жанрі трагікомедії поставили в Полтаві: прем’єра стала популярною серед чиновників

1870
«Ревізора» в жанрі трагікомедії поставили в Полтаві: прем’єра стала популярною серед чиновників

Прем’єрою «Ревізора» в новому жанрі трагікомедії в Полтаві відкривається 7-й Гоголівський театральний фестиваль.

В Полтаві, з якою в житті і творчості Миколи Гоголя багато пов’язане, пройшов перший передпрем’єрний показ нового погляду на одну з найвідоміших комедій автора.

Режисер вважає – герої «Ревізора» не тільки кумедні. За долею багатьох стоїть трагедія.

Запрошений київський режисер,заслужений діяч мистецтв України, Юрій Кочевенко вважає свою інтерпретацію актуальною.

«Сподіваюся Гоголь не розгнівається на таке самонадіяне зухвальство, а глядач оцінить нове прочитання цього твору» - прокоментував свою спробу режисер.

Кожен персонаж трагікомедії має свою чітко виражену лінію, кожен чиновник – сучасний прототип. Хабарі даються відкрито під музику Великого Шнітке.

«Все життя – театр, і люди в ньому – актори» – за трагедією дрібних хабарників і досвідчених казнокрадів, яка розгортається на сцені – спостерігають перші глядачі, серед яких багато чиновників – в залі аншлаг.

Можливо, хтось з них дістав квиток «по блату», переплативши «не кровно заробленими», та сам чекає на перевірку і люстрацію – іронізують в холі.

«Гоголь знову повертається на полтавську сцену. Вперше “Ревізора” в Полтаві показали 105 років тому під час відкриття нового полтавського театру, нині кінотеатр “Колос”. І на VII Відкритому регіональному фестивалі театрального мистецтва «В гостях у Гоголя» покажуть “Ревізора"» - сказав начальник управління культури облдержадміністрації Геннадій Фасій перед прем’єрою зі сцени.

Після перегляду, один з чиновників зізнався – є про що подумати.

«В гостях у Гоголя» почне свою роботу 1 першого квітня і триватиме тиждень – тоді ознайомитися з новою інтерпретацією постановки зможуть всі охочі.

Максим Кондратенко

Коментарі