•  

​Результати роботи прокуратури у минулому році

550
​Результати роботи прокуратури у минулому році


Сьогодні в прокуратурі Полтавської області відбулася прес-конференція прокурора області Яна Стрелюка, на якій він поінформував журналістів про результати роботи органів прокуратури області у 2014 році.

Ян Стрелюк, зокрема, повідомив, що упродовж 2014 року правоохоронними органами області зареєстровано 18 тисяч кримінальних правопорушень.

За результатами реалізації прокурорами повноважень щодо здійснення процесуального керівництва досудовим розслідуванням до суду направлено майже 5 тисяч обвинувальних актів. Істотно покращився стан відшкодування заподіяних злочинами збитків – відшкодовано майже 14 млн. грн.

Із метою забезпечення ефективного досудового розслідування слідчим правоохоронних органів області прокурорами надано майже 7 тисяч вказівок, скасовано понад 1300 незаконних рішень про закриття кримінальних проваджень. На усунення порушень вимог закону при провадженні оперативно-розшукової діяльності та досудового розслідування внесено 328 документів реагування, до відповідальності притягнуто більше 600 працівників правоохоронних органів.

Активізовано протидію організованій злочинності та корупції. Правоохоронцями області виявлено 8 організованих злочинних груп.

У вчиненні корупційних кримінально-караних діянь викрито 71 особу, до суду скеровано 56 обвинувальних актів. Корупційні правопорушення виявилися у бюджетній, освітній та медичній галузях, а також у сферах приватизації, земельній, паливно-енергетичній, банківській діяльності.

Окрім цього, правоохоронними органами області складено і направлено до суду 72 протоколи про вчинення адміністративних корупційних правопорушень. До адміністративної відповідальності притягнуто 58 осіб.

Щодо діяльності слідчих органів прокуратури Ян Стрелюк зазначив, що вона спрямовувалася на розслідування широкого спектру актуальних та резонансних злочинів. До суду направлено 21 обвинувальний акт, серед яких щодо працівників органів внутрішніх справ, пенітенціарної та фіскальної служб, працівників інших органів, які здійснюють правозастосовні або правоохоронні функції.

Також прокурор наголосив, що минулого року забезпечено високий рівень апеляційного та касаційного реагування на неправосудні судові рішення, який перевищує середній по державі. За принципової позиції державних обвинувачів щодо 65 осіб апеляційним судом області ухвалені нові вироки з призначенням більш суворого покарання, у тому числі у провадженнях про тяжкі злочини.

Не оминув Ян Стрелюк сфер транспорту, охорони навколишнього природного середовища, захисту прав дітей, земельних відносин.

«За фактами порушень у сфері землекористування прокурорами виявлено 22 кримінально-караних діяння, за документами реагування до дисциплінарної відповідальності притягнуто 141 посадову особу, у т.ч. 49 посадовців органів контролю. Відшкодовано понад 24 млн. грн., з яких майже 5 млн. грн. – до бюджету», - наголосив Ян Стрелюк.

Коментарі