•  

​Результати роботи з запобігання і протидії корупції прокуратури Полтавської області за минулий рік

1100
​Результати роботи з запобігання і протидії корупції прокуратури Полтавської області за минулий рік


Торік розпочато досудове розслідування у 218 кримінальних провадженнях про корупційні правопорушення, відомості про які внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань. Повідомляє прес-служба прокуратури Полтавської області.

Досудове розслідування закінчено у 56 кримінальних провадженнях вказаної категорії стосовно 71 особи, обвинувальні акти в яких спрямовані до суду для розгляду по суті. За закінченими провадженнями викрито 20 злочинів, пов’язаних із прийняттям пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою.

Крім того, за направленими минулого року до суду обвинувальними актами виявлено корупційні кримінальні правопорушення: 4 – зловживання владою або службовим становищем (ст. ст. 364, 364-1 КК України); 31 – привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем (ч.ч. 2-5 ст. 191 КК України).

Особлива увага приділялася виявленню злочинів цієї категорії, вчинених посадовими особами вищих категорій, в органах влади і місцевого самоврядування, у контролюючих та правоохоронних органах.

Для прикладу, 04.02.2014 до суду направлено обвинувальний акт за ч. 3 ст. 368 КК України стосовно голови районного відділу Держкомзему у Хорольському районі Полтавської області, який одержав 240 тис. грн. неправомірної вигоди за виділення земельної ділянки.

Минулого року прокурорами направлено до суду обвинувальні акти стосовно 7 державних службовців та 3 посадових осіб органів місцевого самоврядування.

До кримінальної відповідальності притягнуто 4 службові особи органів державної влади.

Попри вжиття заходів для очищення правоохоронних органів від корупціонерів, ще мають місце непоодинокі випадки вчинення ними кримінальних корупційних правопорушень.

До суду направлено обвинувальні акти щодо 3 працівників МВС; 1 – державної кримінально-виконавчої служби, 1 – податківця.

Зокрема, слідчим відділом прокуратури Полтавської області закінчено досудове розслідування у кримінальному провадженні за ч. 4 ст. 369, ч. 2 ст. 190 КК України стосовно начальника Великобагачанського РВ УМВС України в області, який підбурив громадянина Г. до давання неправомірної вигоди в сумі 12 тисяч доларів США за прийняття рішення у кримінальному провадженні, ввівши останнього в оману.

Відомості про осіб, які вчинили кримінальні корупційні правопорушення, за направленими до суду обвинувальними актами, усього:

- державних службовців – 7, із них державних службовців 4 категорії - 1, державних службовців 5-7 категорії – 6;

- службових осіб органів місцевого самоврядування – 3;

- депутатів сільських рад 1;

- службових осіб податкової міліції – 1;

- державної кримінально-виконавчої служби – 1;

- органів внутрішніх справ – 3;

- посадових та службових осіб інших органів державної влади – 4;

- осіб, що надають публічні послуги – 2;

- посадових осіб юридичних осіб публічного права – 18;

- осіб, які виконують організаційно-розпорядчі чи адміністративно-господарські обов’язки в юридичних особах приватного права – 2;

- посадових осіб юридичних осіб, фізичних осіб - у разі одержання від них неправомірної вигоди – 8.

У закінчених провадженнях про корупційні злочини забезпечено відшкодування 87% від встановлених збитків. Водночас накладено арешт на майно підозрюваних вартістю 700 тисяч гривень.

Минулого року законної сили набрали обвинувальні вироки стосовно 64 осіб, які вчинили корупційні злочини.

Проводилася робота з протидії корупції адміністративно-правовими заходами.

Минулого року правоохоронними органами області складено і направлено до суду 72 адміністративні протоколи про вчинення корупційних правопорушень, за аналогічний період минулого року складено 71 протокол.

З вказаної кількості органами прокуратури складено та скеровано до суду 24 протоколи про адміністративні корупційні правопорушення, із них 1 - за порушення обмежень щодо сумісництва (ст.172-4 КУпАП); 1 – за порушення обмежень щодо одержання дарунка (ст. 172-5 КУпАП); 10 – за порушення вимог фінансового контролю (ст. 172-6 КУпАП); 12 – за порушення вимог щодо повідомлення про конфлікт інтересів (ст. 172-7 КУпАП). Розглянуто 23 протоколи з накладенням на винних осіб адміністративного стягнення у вигляді штрафу.

Наприклад, прокуратурою області 24.03.2014 складено протокол про вчинення адміністративного корупційного правопорушення, передбаченого ст. 172-7 КУпАП, керівником Інспекції з питань захисту прав споживачів у Полтавській області, яка незаконно нарахувала собі премію в розмірі 6 тисяч гривень. Рішенням суду останню визнано винною з накладенням адміністративного стягнення у вигляді штрафу.

Заходи щодо виявлення корупційних проявів уживалися й іншими правоохоронними органами у взаємодії з прокуратурою.

Зокрема, до адміністративної відповідальності за протоколами про корупційні правопорушення притягнуто до встановленої законом відповідальності 7 державних службовців, із них 1 державний службовець 4 категорії, 1 посадову особу місцевого самоврядування, 6 службових осіб інших органів державної влади, 28 депутатів сільських, селищних, міських та районних рад, 3 працівники державної податкової служби, 6 працівників митної служби, 1 особу, що надає публічні послуги, 9 посадових осіб юридичних осіб публічного права.

Наприклад, постановою Київського районного суду м. Полтави директора Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської обласної державної адміністрації, державного службовця 4 категорії 7 рангу, визнано винним у вчиненні адміністративного корупційного правопорушення, передбаченого ст. 172-7 КУпАП України, та піддано адміністративному стягненню у виді штрафу в розмірі 850 грн.

Постановою апеляційного суду Полтавської області рішення суду першої інстанції залишено в силі.

Сума штрафів, накладених на корупціонерів, становить 15 тисяч гривень.

За документами прокурорського реагування скасовано 4 неправомірні нормативно-правові акти та рішення, прийняті унаслідок корупційних діянь. Внесено 26 подань та інших документів реагування на усунення причин та умов, що сприяють корупційним проявам. За результатами їх розгляду притягнуто до відповідальності 19 службових осіб.

Коментарі