•  

Рік, що минув. Головні події 2014 року

220
Рік, що минув. Головні події 2014 року

Організація народного контролю «Слово і діло» проаналізувала думки українців з приводу того, які події 2014 року стали найзначущими для України.

Лідерство отримала Революція Гідності, яка розпочалася 21 листопада 2013 року, участь в якій взяв кожен п’ятий українець. Почавшись, як мирна акція протесту проти відмови від підписання угоди про асоціацію з ЄС, згодом перейшла в «гарячу фазу» і закінчилась втечею Януковича.

На другому місці Розстріл небесної сотні, що відбувся 20 лютого на Інститутській вулиці в центрі Києва. В результаті чого загинуло близько сотні людей, яких стали називати «небесною сотнею». Далі за значимістю українці відзначають початок війни на Сході України і анексію Кримського півострову Росією.

На п’ятому місці страшна сторінка в історії України – Іловайська трагедія. Внаслідок нерозумних дій керівництва АТО, українські війська потрапили в оточення до бойовиків. 241 військовий загинув, ще близько 400 вважаються зниклими безвісти.

Далі йде обвал гривні. Курс національної валюти знизився майже вдвічі. Сьоме місце посідає авіакатастрофа малазійського пасажирського літака. Жертвами стали 298 людей, громадян різних країн світу.

Десятку головних подій 2014 року завершують президентські і парламентські вибори в Україні, а також підписання Угоди про асоціацію з Європейським Союзом.

Коментарі