•  

РОСІЙСЬКА ЛІТЕРАТУРА. Росія - паскудна країна з паскудами класиками та інтелігенцією

440
РОСІЙСЬКА ЛІТЕРАТУРА. Росія - паскудна країна з паскудами класиками та інтелігенцією

Польська Gazeta Wyborcza розповіла про російську класичну літературу згідно свідчень відомого польського письменника Євстахія Рильського:

«Якби зараз жили Тургенєв, Чехов, Толстой, Достоєвський, у мене немає сумніву що вони б підтримували Путіна, - сказав Євстахій Рильський під час зустрічі з читачами в Старому театрі в Любліні.

Рильський сказав, що багато років тому його спокушала Росії, але в Насправді це була російськість, а це не завжди означає те ж саме.

- Це як фатальна жінка. Хтось каже вам: залиш цю жінку, вона не гідна тебе. Ти гірко про це пошкодуєш. Але я ризикнув на роман з нею. Я думав, що там багато чудових речей, сміливості, поки не зрозумів, що вона груба і паскудна - сказав автор роману «Стан».

Сьогодні спокушений руськістю письменник знає, що Росія не виключає великої війни, що вона до неї готується.

На запитання читача, як бути з російської інтелігентською елітою, художниками, які чарують нас. Якщо вони підтримують Путіна, варто поставити запитання: вони зрадили нас або ми їх неправильно зрозуміли, письменник відповів однозначно:

- Ми їх не зрозуміли. Як це не сумно, але Путін дав росіянам те, чого вони так довго чекали з часів перебудови. Він дав їм цю ідею. Так, без всякої ідеї спокійно живуть бельгійці, швейцарці, але росіяни без всепоглинаючої ідеї жити не можуть. Російським Путін запропонував паскудним, найгіршу ідею: ми можемо бути імперією, ми знову будемо загрожувати миру, і світ буде нас боятися.

- Я відчуваю, що в перший раз за багато років, можливо, століття, російська інтелігенція згодна з владою. Навіть у найважчі роки брежнєвщини була група людей, які говорили: нам це не подобається, це не наша Росія. Сьогодні, крім невеличкої групки людей з великих міст, росіяни підтримують те, що робить Путін. Це і погано, і небезпечно. І Бог знає, дійсно тільки Бог знає, куди їх заведе Путін з такими амбіціями. Росія стає небезпечною країною. Я дуже розчарований, як і багато хто з моїх сусідів.

Наприкінці свого виступу Євстахій Рильський розповів про Олександра Солженіцина, який був героєм нашої фантазії, ми думали, що він був одним благородним з росіян, що показав в «Архіпелазі ГУЛАГ» жах комунізму.

- Солженіцин практично щодня бував у Кремлі. Путін був трохи вигодуваний грудьми Солженіцина, - з гіркотою сказав Рильський - Питання тут в родоводі Путіна, з КДБ, а потім ФСБ, але трохи отрути вклав в нього і Солженіцина, який сказав, що Росія може бути сильною, великою, російської або ніякої. Якщо ніякої, то й чорт з нею ».

Коментарі