•  

Російське православ'я. У ФСБ служать всі без винятку попи, ходити в «церкву» собі дорожче

550
Російське православ'я. У ФСБ служать всі без винятку попи, ходити в «церкву» собі дорожче


За повідомленнями українських ЗМІ, з'явилися нові докази того, що РПЦ тісно пов'язана зі спецслужбами СРСР/Росії

Російська ФСБ відкликала свого агента (попа, «батюшку») з «Української православної церкви московського патріархату» (регіональна філія РПЦ) і заарештувала за державну зраду. Ця шпигунська історія стала відомою завдяки публікації російської журналістки Ольги Романової. Вона оприлюднила інформацію про офіцера ФСБ Євгенії Петрина, якого відправили служити в РПЦ, потім від РПЦ відправили в Україну, а пізніше відкликали до Москви та заарештували, звинувативши у зраді чекістської батьківщині.

Увагу до цієї історії вирішив привернути сам агент Петрин - звернувшись до правозахисників з проханням захистити його від свавілля слідства, яке обумовлено внутрішньою конкуренцією різних груп в спецслужбі.

За версією слідства, Петрин в Україні вийшов на агентів, яких запідозрив у шпигунстві на користь США і став ... передавати їм інформацію про діяльність «Руської православної церкви», пов'язаної з розвідувальними цілями. Хоча підозри, що Кремль використовує «Російську православну церкву» для своїх потреб, були давно, доказів цього не вистачало. І ось - нові докази.

У Росії є дослідники, які свого часу докладно обґрунтували свої твердження і показали, як штатні працівники служби безпеки Росії стають попами найбільшої в світі «православної церкви».

Українська газета «Експрес» запросила до розмови російського чекіста «правозахисника» Льва Пономарьова. В рамках «междусобойчика» з колегами з релігійного відділу єдиної «контори» офіцер КГБ-ФСБ Пономарьов розповів про старі, давно розсекречені справи, не видавши чекістські таємниці:

«У вересні 1991 року я очолював парламентську комісію, і конкретно напрям, що стосується відносин спецслужб і «церкви», професійно вів священик і дисидент Гліб Якунін. На жаль, мій друг чотири місяці тому вже відійшов в інший світ. Він теж був депутатом і мав можливість працювати в архівах КДБ СРСР (пономарьови Якуніна й отруїли).

Зокрема, він працював з документами 5-го управління КДБ, яке займалося не зовнішніми ворогами держави, а було, по суті, політичною поліцією з широко розвиненою агентурною мережею в суспільстві. Там він і знайшов документи, за якими все (!) Керівництво РПЦ виявилося завербованим до КДБ. Серед інших - і тодішній «патріарх» Олексій II. Він мав агентурний псевдонім Дроздов, войовнича атеїстична влада нагородила його орденами трудового червоного прапора і дружби народів. А в 1988 році - навіть почесною грамотою КДБ.

Радянське керівництво бачило, як згубно впливала на розуми громадян комуністичної Польщі місцева, значно більш незалежна від влади католицька церква. Тому в СРСР «Російська православна церква» була повністю взята під контроль спецслужбами для запобігання можливих проблем.

Зрештою почав це робити ще Сталін, який спочатку майже повністю знищив церкву, розстрілював, мучив і гноїв у неволі священиків докоммуністіческого періоду в таборах. А потім він же, під час МВ-2, побачивши, як люди на (звільнених німцями) територіях потягнулися до храмів, вирішив поставити церкву на службу радянської влади і дозволив відновлення РПЦ в підконтрольному комуністам форматі.

В СРСР церква була тільки формально відділена від держави, реально ж керівний склад РПЦ моделювала спецслужба, і за кордон, відповідно, могли виїжджати тільки перевірені агенти. Крім того, як констатував у своїх розслідуваннях отець Гліб Якунiн, в 1947 - 1948 роках сталінського «Православна церква» сподівалася на проведення Всеправославного собору, на якому за допомогою незримо присутнього міністерства держбезпеки московський «патріарх» був би просунутий з нинішнього п'ятого місця в ієрархії патріархів на перше, тобто став би вселенським.

Тоді Москва знову була б проголошена третім Римом, а Йосип Сталін - новим Костянтином Великим ..

Агентура КГБ активно відстежувала нелояльне духовенство в середовищі «церкви» і в міру можливостей - серед прихожан. Для цього не тільки вербували і просували по ієрархічній драбині своїх агентів, але й засилали на роботу в РПЦ людей в погонах - кадрових офіцерів КДБ. Як випливає з нинішньої історії з арештованим за держзраду офіцером ФСБ, який працював у «церкві», з тих часів мало що змінилося, радянський чекістський досвід активно застосовує і нинішня держава.

З ієрархів «церкви» лише дітовскій архієпископ Хризостом знайшов мужність відкрито підтвердити своє агентурне минуле під прізвиськом «Реставратор». А ще агент КДБ з прізвиськом Араміс, який працював перекладачем у відділі зовнішніх церковних зносин «московської патріархії» (з 1989-го до 2009 року цей відділ очолював нинішній «патріарх» РПЦ Гундяєв), вирішив покаятися на сторінках газети «Аргументи і факти» (№ 8, 1992 рік). Він розповів, що майже всі співробітники відділу зовнішніх церковних зносин працювали або на московське УКДБ, або на союзний КДБ ...

За підсумками роботи парламентської комісії з розслідування обставин путчу ГКЧП, ми звернулися до керівництва «Руської православної церкви» з відкритим листом, в якому закликали їх публічно покаятися за цей бік своєї діяльності протягом майже півстоліття з моменту укладення союзу РПЦ зі Сталіним. І запропонували надалі офіційно заборонити духовенству таку діяльність.

Однак цього не сталося, і через відсутність каяття РПЦ так і залишилася осколком тоталітарного системи », сказав ветеран КГБ-ФСБ, що заздрить попам товаришам по службі їх РПЦ (ФСБ), накрав мільйони доларів за рахунок охмуренія російських ватників і зомбування їх попізмом по телебаченню. Сам Гундяєв, на момент організованого ним вбивства попереднього «патріарха» Рідігера накрав, за західними даними, не менше 4 мільярди доларів. Зараз більше, набагато більше.

Відділ моніторингу

Коментарі